Gang klamal mladé Slovenky a v Škótsku ich ponúkal na sex

Gang klamal mladé Slovenky a v Škótsku ich ponúkal na sex
Zdroj foto: SITA/AP
Slovenské a britské bezpečnostné úrady rozbili zločineckú skupinu, ktorá prevážala dievčatá zo Slovenska do Británie, kde ich okrem iného nútila k prostitúcii.

Zatkli podozrivých

V tlačovom vyhlásení to uviedlo sídlo európskej policajnej agentúry Europol, ktorá sa na vyšetrovaní prípadu podieľala.  Zločinecká skupina vyhľadávala mladé dievčatá, ktoré boli nespokojné so spoločenskými a finančnými podmienkami, v ktorých žili.

Členovia organizácie im sľubovali zaujímavú a dobre platenú prácu v zahraničí. Tie, ktoré sa nechali zlákať, boli nakoniec prepašované do Británie, kde boli rôznymi spôsobmi zneužívané.

Pri záťahu v škótskom Glasgowe polícia minulý týždeň zatkla päť podozrivých osôb. Objavila tiež 16 obetí, ktorým spoločne s Europolom ponúkla pomoc.

Zasahovali aj v Trebišove

Začiatkom tohto týždňa pri druhej fázy koordinovanej akcie v meste Trebišov na juhovýchode Slovenska skončili v policajnej cele štyria ľudia. Pri záťahoch sa našli mobilné telefóny, cestovné doklady, peniaze a ďalšie veci, ktoré poslúžia pri vyšetrovaní, dodal Europol.

Organizácia Europol patrí pod Európsku úniu a aktívne začala pôsobiť v júli 1999. Zaoberá sa prevenciou a stíhaním organizovanej tresnej činnosti. Snaží sa zefektívniť spoluprácu s jednotlivými členskými krajinami EÚ, najmä svojou informačnou a vzdelávacou činnosťou a policajným a súdnym poradenstvom.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá