Posprejovali vám fasádu? Mesto môžete požiadať o príspevok

Posprejovali vám fasádu? Mesto môžete požiadať o príspevok
Zdroj foto: TASR
Vlastníci budov môžu každý mesiac získať príspevok hlavného mesta na odstránenie nelegálnych grafitov. V mestskom rozpočte je na tento účel v tomto roku alokovaných 150.000 eur, o 60.000 eur viac, ako dostali žiadatelia v roku 2016.

Ochranné nátery i čistiace prostriedky

Príspevok je určený právnickým osobám, ktorých zakladateľom nie je hlavné mesto a fyzickým osobám, ktoré majú trvalý pobyt na území hlavného mesta. Príspevok môže byť udelený do maximálnej výšky 3000 eur pre jedného žiadateľa.

"Použiť ho možno na nákup odstraňovacích náterov, jednorazových náterov, preventívnych ochranných náterov a služieb súvisiacich s realizáciou odstraňovania grafitov subjektom oprávneným na túto činnosť,
uviedla Iveta Kešeľáková z oddelenia komunikácie a marketingu magistrátu hl. mesta Bratislavy. Finančné príspevky sa budú udeľovať každý mesiac do konca septembra 2017, prípadne do vyčerpania vyčlenenej sumy.

Žiadosti posúdi odborná komisia

"Žiadosti je potrebné vyplniť a doručiť na oddelenie životného prostredia a mestskej zelene bratislavského magistrátu vždy k poslednému dňu v mesiaci," upozornila Kešeľáková. Dodala, že nevyhnutnou súčasťou žiadosti sú bližšie informácie o predpokladanom zásahu. Žiadosti posúdi odborná komisia magistrátu, do úvahy budú brať i zistenia pri obhliadke poškodenej nehnuteľnosti.

Hlavné mesto vo vlastnej réžii zabezpečuje odstraňovanie grafitov na mestských budovách a objektoch. V roku 2016 začalo používať prístroj, ktorý za hodinu dokáže zničiť jeden až štyri štvorcové metre farby. Grafity odstraňuje na mramore, skle i na dreve.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá