Po nehode je poľská premiérka stabilizovaná, v nemocnici ešte ostane

Zdravotný stav poľskej premiérky Beaty Szydlovej je po piatkovej dopravnej nehode v Osvienčime stabilizovaný a "nič vážne sa jej nestalo", uviedol hovorca poľskej vlády Rafal Bochenek.

Premiérka podľa neho môže vykonávať svoje pracovné povinnosti, ale istý čas ešte zostane vo varšavskej nemocnici, kam ju po nehode previezli. Lekár Andrzej Jakubowski, ktorý premiérku po nehode vyšetril v nemocnici v Osvienčime, uviedol, že utrpela niekoľko drobných zranení, ale že prognóza je dobrá.

Nehoda sa stala krátko pred 19.00 h. Hovorca polície Malopoľského vojvodstva Sebastian Glen uviedol, že vládna kolóna troch vozidiel so zapnutými výstražnými svetlami a sirénami predbiehala Fiat 600. Jeho vodič prvému vládnemu autu ustúpil, potom však začal zahýbať doľava na limuzínu s premiérkou. Jej vodič v snahe odvrátiť zrážku stočil volant doľava a narazil do stromu. Vodič limuzíny a ďalší ochrankár skončili takisto v nemocnici.

Vodiča (21), ktorý nehodu spôsobil, vypočuli a obvinili z ublíženia na zdraví, za čo mu hrozia až tri roky väzenia. K činu sa priznal, dodal Glen.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá