Poľská premiérka mala dopravnú nehodu, skončila v nemocnici

Beata Szydlová sa stala účastníčkou havárie, keď do jej vozidla zboku narazil mladý vodič v aute značky Fiat 600.

Vozidlo narazilo do stromu

Vrtuľníkom ju previezli z Osvienčimu do Varšavy, kde sa vo vojenskej nemocnici podrobuje dodatočným vyšetreniam, uviedol hovorca vlády Rafal Bochenek. Jej stav je podľa neho dobrý. Rozhlasová stanica TOK FM oznámila, že nehoda sa stala v juhopoľskom Osvienčime, ktoré je rodným mestom Szydlovej.

V správe stanica spresnila, že Szydlová sa viezla v kolóne niekoľkých áut po hlavnej ceste mesta, keď iné auto idúce z vedľajšej ulice do kolóny narazilo a vytlačilo vozidlo s premiérkou z cesty. Limuzína potom narazila do stromu. Podľa policajného hovorcu Sebastiana Glena auto značky Fiat 600 riadil 20-ročný mladík. Polícia ho predviedla na výsluch.

Denník Gazeta Wyborcza informoval, že vodič fiatu vyviazol z nehody bez zranení, šofér a Szydlovej ochrankár sú zranení - jeden z nich má zlomené nohy. Na samotnej Szydlovej nebolo badať žiadne poranenia, ale v súlade s internými postupmi pre podobné prípady ju previezli najprv do miestnej nemocnice, kde absolvovala vyšetrenie na počítačovom tomografe a kde lekári vylúčili vnútorné poranenia. Až následne ju previezli do Varšavy.

Už druhá nehoda

Je to už druhá takáto nehoda kolóny, v ktorej cestovala aj Szydlová. Vlani v novembri sa niekoľko áut poľskej vládnej kolóny zrazilo počas štátnej návštevy Izraela. Szydlová sa nenachádzala ani v jednom z áut, ktoré sa zrazili, ale menej závažné zranenia utrpeli dvaja poľskí predstavitelia.

Z inej havárie v januári, keď sa zrazilo osem áut, unikol bez zranení poľský minister obrany Antoni Macierewicz. V súvislosti s týmito nehodami dnes poľský minister vnútra Mariusz Blaszczak zvolal mimoriadne stretnutie s vedením úradu na ochranu ústavných činiteľov.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá