Niekdajšieho komunistického pohlavára Miloša Jakeša zrazilo auto

Niekdajšieho komunistického pohlavára Miloša Jakeša zrazilo auto
Zdroj foto: ČTK
Bývalého generálneho tajomníka Ústredného výboru KSČ Miloša Jakeša nedávno v Prahe zrazilo auto. Dôchodca si zo zrážky odniesol početné podliatiny, informoval český denník Blesk.

Skončil v nemocnici

K nehode údajne došlo už minulý piatok v pražskej štvrti Dejvice, kde Jakeš býva. Niekdajší politik v tom čase kráčal na električku.

Po zrážke ho previezli do Ústrednej vojenskej nemocnice v pražskej štvrti Střešovice, kde ho ešte v ten istý deň ošetrili aj prepustili domov. "Hlavne z toho nič nerobte, nič sa vlastne nestalo. Som v poriadku," citoval jeho slová Blesk.

Kritizoval perestrojku

Jakeš sa pravidelne zúčastňuje na prvomájových komunistických oslavách. Nedávno sa verejnosti pripomenul aj rozhovorom pre ruský online denník Gazeta.ru, priblížil spravodajský portál Novinky.cz. V zmienenom rozhovore bývalý politik kritizoval reformnú politiku prestavby, ktorú zaviedol bývalý sovietsky prezident Michail Gorbačov a ktorá podľa Jakeša umožnila dovtedy nemysliteľnú kritiku.

"Otvorila priestor k ničím neobmedzenej otvorenosti. Každý si hovoril, čo chcel, kritizoval, čo sa mu páčilo, a tak namiesto zjednotenia vznikal rozkol. Ľudia sa začali k režimu stavať negatívne. Urobil to Gorbačov správne?" povedal Jakeš na margo perestrojky.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá