Prezident Kiska udelil milosť slobodnej matke, odsúdenej za drogy

Prezident Kiska udelil milosť slobodnej matke, odsúdenej za drogy
Zdroj foto: (SITA/Marek Mrviš)
Prezident Andrej Kiska udelil podmienečnú milosť 32-ročnej žene V. H., ktorú odsúdili za drogovú trestnú činnosť. Súd jej za štyri roky nenariadil nastúpenie do väzby a odsúdená sa medzičasom stala slobodnou matkou. Informoval poradca prezidenta pre komunikáciu Roman Krpelan.

"Prezident pri posudzovaní žiadosti o milosť prihliadol najmä na tú skutočnosť, že od spáchania skutku uplynulo už viac ako osem rokov a samotný výkon trestu a jeho preventívne účinky u nej už stratili svoj účel. Prezident jej udelil milosť pod podmienkou, že odsúdená po dobu piatich rokov odo dňa udelenia milosti nespácha úmyselný trestný čin," ozrejmil Krpelan. Omilostená žena podľa jeho slov pracuje a vedie bezúhonný život.

Žena bola odsúdená na štvorročné väzenie za spáchanie trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi spolupáchateľstvom. Predtým nebola súdne trestaná a nespáchala ani priestupok. K udeleniu milosti sa skôr priklonila aj ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá