Pedagóg infikovaný HIV zneužíval školáčky. Za mrežami strávi desiatky rokov

Pedagóg infikovaný HIV zneužíval školáčky. Za mrežami strávi desiatky rokov
Zdroj foto: foto ilu SITA/AP
Na 30 rokov väzenia odsúdili v africkom štáte Burundi pedagóga infikovaného vírusom HIV, ktorý v zmysle verdiktu súdu v meste Gitega zneužil 17 školáčok vo veku 9-12 rokov.

Súd súčasne zaviazal učiteľa k úhrade v prepočte 1600 eur odškodného každej z poškodených. K zneužitiam došlo v prestávkach vyučovania alebo po jeho skončení, keď učiteľ podal dievčatám limonádu so sedatívami, omámil ich a zneužil, vypovedali svedkovia. Zatiaľ nevedno, či násilník svoje obete infikoval vírusom HIV, ktorý spôsobuje smrteľnú stratu imunity AIDS.

Práve v stredu odsúdili v bavorskom Mníchove iného muža, ktorý infikoval svoju bývalú partnerku vírusom HIV, na úhradu odškodného vo výške 71.000 eur. Žena sa s mužom zoznámila v roku 2012 a žiadala ho, aby si dal urobiť test na HIV, kým budú mať spolu pohlavný styk, pretože jeho predchádzajúca partnerka zomrela na AIDS.

Muž absolvoval všeobecnú lekársku prehliadku, ktorá však nezahŕňala test na HIV. A žene povedal, že je zdravý. Niekoľko mesiacov po ich prvom sexe testy potvrdili, že partnerka je HIV pozitívna.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá