Budaj už sedemkrát dosiahol čisté konto, asistovali Chára i Hossa

TA3 TASR NHL
5.2.2017 07:54

Slovenský hokejový brankár Peter Budaj má na konte už sedem čistých kont a osamostatnil sa v tomto ohľade na čele prebiehajúcej sezóny zámorskej NHL.

Ďalší shutout pridal v sobotu, keď vychytal víťazstvo svojho Los Angeles Kings na ľade Philadelphie Flyers 1:0 po predĺžení. Tridsaťštyriročný Budaj kryl všetkých 17 striel súpera. O víťazný gól sa postaral v 63. minúte útočník Jeff Carter.

Druhý slovenský zástupca v stretnutí Marián Gáborík bol na ľade 13:38 minúty a dvakrát ohrozil súperovu bránku. Kapitán Bostonu Zdeno Chára si pripísal tri asistencie, Bruins však na vlastnom ľade podľahli Torontu Maple Leafs 5:6. Marián Hossa prihral na dva góly pri víťazstve jeho Chicaga Blackhawks na ľade Dallasu Stars 5:3.

Philadelphia Flyers - Los Angeles Kings 0:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)

Montreal Canadiens - Washington Capitals 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Colorado - Winnipeg 5:2

Boston - Toronto 5:6 /Chára za domácich 0+3/

Buffalo - Ottawa 4:0

Columbus - New Jersey 1:5

New York Islanders - Carolina 4:5 pp

Tampa Bay - Anaheim 3:2 pp a sn