NHL: Tatar sa predviedol, dvakrát parádne vyzval spoluhráčov k gólom

TA3 SITA nhl.com
4.2.2017 09:27

Dve exportné prihrávky predviedol slovenský hokejista Tomáš Tatar v piatkovom súboji NHL Detroit - New York Islanders. Aj vďaka tomu domáci zvíťazili 5:4 a odlepili sa z poslednej priečky vo Východnej konferencii.

Hostia prehrali v siedmom zápase pod vedením Douga Weighta po prvý raz v riadnom hracom čase. Tatar v rozpätí 2:20 min v druhej tretine ponúkol spoluhráčom také prihrávkové tutovky, že tí už nemali veľký problém skórovať. Slovenskému krídelníkovi priniesli honor prvej hviezdy zápasu.

Najprv v 33. min Tatar získal puk za bránkou súpera a na dlhé sekundy ho nikomu nepožičal. Keď si po jeho dôkladnom premiešaní konečne našiel výhodnú pozíciu, naservíroval ho Darrenovi Helmovi, ktorý do poloodkrytej bránky vyrovnal na 2:2.

V 35. min predviedol Tatar ďalšiu parádu. Jeho spoluhráč Anthony Mantha vypichol puk Caseymu Cizikasovi na línii útočnej modrej a napokon profitoval z časovanej prihrávky. Tatar si počkal, kým sa Mantha presunul až k brankárovi hostí Thomasovi Greissovi, ktorý nemal nárok. "Trochu som bol nerozhodný, či strieľať alebo prihrávať. Rozhodol som sa pre prihrávku a vyšlo to," uviedol Tatar podľa webu Detroit Free Press.

Vyzeralo to tak, že vyrovnaný zápas rozhodne až predĺženie, ale šťastie sa napokon priklonilo na stranu Detroitu. Dvadsaťdva sekúnd pred koncom tretej tretiny za stavu 4:4 domáci kapitán Henrik Zetterberg vyhral buly a sviatočný strelec obranca Danny DeKeyser tretím gólom v sezóne rozhodol o triumfe Red Wings.

Sumáre NHL:

Detroit - New York Islanders 5:4 (1:2, 3:1, 1:1)

Góly: 11. Glendening (Ericsson, Abdelkader), 33. Helm (TATAR, Vanek), 35. Mantha (TATAR), 38. Zetterberg (Nyquist, Mantha), 60. DeKeyser (Zetterberg) - 4. Bailey (Tavares, Lee), 12. Ladd (Hickey, Quine), 37. Tavares (Strome, Lee), 58. Chimera (Nelson)
Tomáš Tatar (Detroit) odohral 16:25 min, 2 asistencie, 2 strely

Carolina - Edmonton 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Góly: 12. J. Staal (E. Lindholm, Slavin), 42. Aho (Faulk, Teräväinen) - 29. McDavid (Klefbom, A. Larsson)
Andrej Sekera (Edmonton) odohral 24:07 min, 1 strela, 2 "hity", 1 zblokovaná strela

Pittsburgh - Columbus 4:3 po predĺž. (2:0, 1:1, 0:2 - 1:0)

Góly: 14. Kessel (Dumoulin, Daley), 19. Hörnqvist (Cullen, Letang), 39. Bonino (Guentzel, Kessel), 64. Kessel (Letang. Schultz) - 36. Dubinsky (Jenner, J. Johnson), 41. Wennberg (Saad, S. Jones), 32. Atkinson (Dubinsky, J. Johnson)

Florida - Anaheim 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Góly: 10. R. Smith (Demers, Yandle), 36. Huberdeau (Barkov, Yandle) - 10. H. Lindholm (Vermette)

New Jersey - Calgary 3:4 po predĺž. (0:1, 3:1, 0:1 - 0:1)

Góly: 29. Henrique (Wood), 32. Zacha (Cammalleri, Henrique), 40. Palmieri (Wood, Hall) - 18. Monahan (J. Gaudreau, Brodie), 21. Versteeg (Brodie, J. Gaudreau), 48. Stajan (Brodie, Ferland), 62. Backlund (Brodie, Frolík)