Súd odročil proces s exministrom spravodlivosti na jún. Gál obžalobu z korupcie označil za hru so slovíčkami
Špecializovaný trestný súd v Pezinku odročil proces s exministrom spravodlivosti Gáborom Gálom po dokončení jeho záverečnej reči na 30. júna. Prednesené má byť posledné slovo, prípadne vyhlásený rozsudok.
Gál vo svojej stredajšej záverečnej reči opäť zopakoval, že od kľúčového svedka Jána Gajana si nikdy nevypýtal ani neprevzal úplatok. Svoje tvrdenie podporil aj tým, že sa s Gajanom nikdy nestretol.
Honba na čarodejnice
Obžalovaný vylúčil, že by bol Slovenský pozemkový fond niekedy zablokovaný. Viaceré listinné dôkazy, ktoré predložil prokurátor, podľa Gála nijako s jeho trestnou vecou nesúviseli. Tvrdil aj to, že mnohí svedkovia nepovedali k skutku, ktorý mu je kladený za vinu, nič relevantné. V závere žiadal o vydanie zákonného a spravodlivého rozsudku. „Už stačí tej honby na čarodejnice,“ vyhlásil.
Pozrite si príchod Gála na súd:
Podľa obžaloby si mal Gál ešte ako poslanec vypýtať úplatok 50-tisíc eur za odblokovanie Slovenského pozemkového fondu, v ktorom mala strana Most-Híd svojho námestníka. Peniaze mal prebrať už ako minister spravodlivosti.
Gál obžalobu označil za hru so slovíčkami a blokovanie SPF za rozprávku. Tvrdí, že si nikdy žiadny úplatok ani nepýtal ani neprevzal. Prokurátor navrhol pre bývalého politika podmienku a peňažný trest vo výške 80-tisíc eur.