Hádzanári Francúzska zdolali vo finále Nórsko a získali rekordný šiesty titul

29.1.2017 20:13

Francúzsko sa rekordný šiestykrát stalo majstrom sveta v hádzanej mužov. V parížskom finále MS 2017 potvrdilo úlohu favorita, zdolalo Nórsko 33:26 (18:17) a na domácej pôde obhájilo titul spred dvoch rokov. Radovalo sa aj v rokoch 1995, 2001, 2009 a 2011.

Nórsko, ktoré striebrom získalo svoju premiérovú medailu zo svetových šampionátov, sa po semifinálovom vyradení Chorvátska nezľaklo ani ďalšieho silného oponenta s hviezdnymi menami.

Vzdorovať dokázalo v prvom polčase, keď v 15. minúte dokonca viedlo o tri góly, do prestávky si jednogólový náskok vypracovalo Francúzsko. To po zmene strán zaúradovalo ešte viac a zápas pred 15.609 divákmi bez problémov doviedlo do víťazného konca. Fanúšikovia oslavovali už pred záverom. Najlepším strelcom finále bol Francúz Nikola Karabatič so šiestimi zásahmi.