Ďalšia tragédia v Lamanšskom prielive. Pri pokuse dostať sa do Británie zomrela žena s dieťaťom
Pri pobreží Calais na severe Francúzska zomrela v utorok večer žena s dieťaťom, keď sa pokúšala nelegálne prekročiť Lamanšský prieliv. Tlačová agentúra AFP s odvolaním sa na francúzske úrady informovala, že počet osôb, ktoré prišli o život vo francúzsko-britských vodách za posledných desať dní, sa tak zvýšil na päť.
Loď francúzskeho námorníctva zasiahla na žiadosť cestujúcich v preplnenom člne, na ktorého palube bolo približne 85 migrantov, uviedli úrady. Desať ľudí požiadalo o prevzatie do starostlivosti a dvaja ďalší, žena a dieťa, boli v člne nájdení mŕtvi. Plavidlo potom pokračovalo v ceste do Británie.
Neposkytol ľudom pomoc po zrážke s člnom, ktorý riadil opitý muž. Polícia zadržala kapitána výletnej lode
Predtým v pondelok úrady uviedli, že jedna osoba zomrela a jedna je nezvestná po tom, ako sa preťažený čln rozlomil. V nedeľu 11. mája potom jeden migrant prišiel o život a niekoľko osôb utrpelo zranenia, keď loď stroskotala pri pobreží severného Francúzska.
Takmer 80 mŕtvych za minulý rok
Vrátane posledných dvoch úmrtí zahynulo od začiatku tohto roka najmenej 15 ľudí, ktorí sa snažili dostať do Británie na palube malých, často preťažených člnov.
V minulom roku zahynulo pri týchto nebezpečných prechodoch francúzsko-britskej námornej hranice 78 migrantov, čo je najviac od roku 2018, keď sa počet pokusov o prekročenie Lamanšského prielivu začal zvyšovať.