Poľsko obžalovalo muža, ktorý mal pomáhať Rusku s atentátom na Zelenského. Sledoval letisko pri hraniciach
V Poľsku obžalovali muža podozrivého, že Rusku pomáhal s atentátom na Volodymyra Zelenského. Podľa vyšetrovateľov obžalovaný muž prejavil ochotu spolupracovať s ruskou rozviedkou. Medzi jeho úlohy patrilo zbieranie informácií o ochrane letiska Rešov-Jasionka. To sa nachádza pri ukrajinských a našich hraniciach.
Táto aktivita mala pomôcť ruskej tajnej službe pri plánovaní prípadného atentátu na ukrajinského prezidenta, uviedla hovorkyňa poľskej prokuratúry.
Poľsko na podozrivého muža upozornila kancelária ukrajinského generálneho prokurátora. Zadržali ho vlani v apríli. Hrozí mu až osem rokov väzenia.