Tragická nehoda v Prahe: 12-ročného školáka zrazila električka. Záchranári bojovali o jeho život takmer hodinu

17.4.2025 16:59

Vo štvrtok (17. 4.) ráno došlo v Prahe k tragickej nehode, pri ktorej električka zrazila 12-ročného chlapca. Napriek takmer hodinovej snahe záchranárov o resuscitáciu sa jeho život nepodarilo zachrániť. Polícia okolnosti nešťastia vyšetruje.

praha nehoda
Foto: reprofoto/Facebook/Týdeník Policie

Chlapca sa záchranárom nepodarilo oživiť

K tragickej udalosti došlo krátko po deviatej hodine ráno na zastávke Hradčanská. Električka zrazila 12-ročného školáka, ktorý podľa informácií záchranárov pochádzal zo zahraničia. Okoloidúci sa snažili chlapcovi pomôcť už pred príchodom záchranárov, a to prostredníctvom telefonickej asistencie s tiesňovou linkou.

Po príchode na miesto začali profesionálni záchranári s resuscitáciou, pri ktorej asistoval aj policajt. Napriek ich snahe, ktorá trvala viac než 45 minút, sa im však nepodarilo obnoviť chlapcove životné funkcie a lekár napokon musel konštatovať smrť.

Nehodu rieši kriminálka

Pre vysoký pohyb verejnosti v mieste nehody postavili zasahujúce zložky zátarasy, aby bol zákrok chránený pred zrakmi náhodných svedkov. Zároveň boli na miesto vyslaní aj odborníci na posttraumatickú starostlivosť.

Podľa hovorcu polície Jana Daňka sa nehodou zaoberajú kriminalisti. Vodič električky podľa prvotného vyšetrovania nebol pod vplyvom alkoholu.

Incident si vyžiadal aj dočasné prerušenie električkovej dopravy, pričom viacero liniek bolo odklonených cez alternatívne trasy až do skorého popoludnia.

Pozrite si reportáž z 1. júla 2023 o tom, ako nadaný študent podpálil svoju školu:

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok
Sledujte ta3 na Google news po kliknuti zvoľte "Sledovať"