Slovenský mladík opúšťa profiligu, vracia sa na farmu. Dobrodružstvo Dvorského v NHL sa zatiaľ skončilo
Dobrodružstvo hokejistu Dalibora Dvorského v NHL sa zatiaľ skončilo. Slovenský mladík opúšťa NHL, klub St. Louis Blues ho poslal naspäť na farmu v AHL do Springfieldu.
Devätnásťročný útočník sa stal v tejto sezóne druhým Slovákom, ktorý zažil premiéru v profilige a celkovo 99. v poradí. Prvý duel v NHL odohral 23. marca proti Nashvillu. Na ľade strávil 10:40 min a mal veľký podiel pri druhom góle Blues, keď vymyslel výbornú prihrávku, ktorá prechádzala gólu.
Následne bol viackrát zdravým náhradníkom. Vedenie Blues sa preto rozhodlo, že pre desiatku draftu z roku 2023 bude lepšie, ak sa vráti naspäť na farmu, kde dostane veľký priestor na ľade. V Springfielde odohral v tejto sezóne 57 duelov s bilanciou 20 gólov a 23 asistencií.