NHL: Washington je s deviatym víťazstvom na čele NHL

TA3 SITA
16.1.2017 14:53

Hokejisti Washingtonu sa už vyšvihli na čelo celej NHL pred Columbus. Capitals v nedeľu zdolali Philadelphiu 5:0 zásluhou štyroch gólov v prvej polovici poslednej tretiny a víťaznú šnúru natiahli na deväť stretnutí. V druhom zápase po sebe navyše neinkasovali, predtým doma zničili Chicago 5:0.

V nedeľu sa zaskvel sviatočný strelec Matt Niskanen: 30-ročný americký obranca dvakrát skóroval a na konte má v tejto sezóne štyri góly, pričom prvé dva dosiahol rovnako v jednom dueli - ešte 13. decembra proti New Yorku Islanders. Dva zásahy do siete Flyers pridal skúsený krídelník Justin Williams, skóre zápasu otvoril v 30. min v presilovke švédsky útočník André Burakovsky.

Washington má na čele NHL 63 bodov, Columbus o jeden odohraný zápas a bod menej. "O tú našu sériu sa až tak nestaráme. Chceme len hrať dobrý hokej, víťaziť a postúpiť do play-off," uviedol švédsky center Washingtonu Nicklas Bäckström. "Odohrali sme excelentné dve tretiny na ľade súpera. Potom však prišlo 5 minút v tretej časti, keď sme urobili chyby, a bolo po všetkom," skonštatoval Dave Hakstol z lavičky Philadelphie.

Washington - Philadelphia 5:0 (0:0, 1:0, 4:0)
Góly: 30. Burakovsky, 42. J. Williams (M. Johansson, Kuznecov), 44. Niskanen (Ovečkin, Nicklas Bäckström), 46. Niskanen (T. Wilson, Beagle), 47. J. Williams (Nicklas Bäckström, Orpik)

Chicago - Minnesota 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Góly: 5. P. Kane (Anisimov, Panarin), 24. P. Kane (Anisimov) - 27. Niederreiter (Mikael Granlund, Brodin), 31. Stewart (Schroeder, Suter), 46. Pominville (Scandella)
Marián Hossa odohral 18:04 min, 2 strely, 1 mínuska, 1 hit, Richard Pánik (obaja Chicago) odohral 14:15 min, 3 strely, 1 hit

Vancouver - New Jersey 1:2 po predĺž. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
Góly: 27. L. Eriksson (H. Sedin, D. Sedin) - 37. Quincey (Severson, B. Bennett), 62. Hall (Zajac)

Anaheim - St. Louis 1:2 po predĺž. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Góly: 46. Rakell (Getzlaf, Holzer) - 32. Berglund (Fabbri, Perron), 61. Berglund (Schwartz)