Trenčín v závere zápasu rozhodol o tesnom víťazstve nad Martinom

8.1.2017 21:05

Staronovému trénerovi Trenčína sa zatiaľ darí. Generálny manažér Ján Kobezda vyhral aj druhý zápas od návratu na striedačku Dukly, keď si po Nových Zámkoch jeho mužstvo poradilo aj s Martinom.

Neatraktívny hokej

Veľkú šancu si vybojoval hneď v 1. minúte Tománek, no jeho strelu vyrazil Pavlas maskou. Pohrozil tiež Ručkay a na druhej strane zľava Galamboš, no otvorenie gólového skóre sa nekonalo. Hosťujúci brankár si poradil aj so Sojčíkovou pohotovou strelou blízka, na druhej strane upratal Volden puk z opäť Galambošovej hokejky. Spomínaný gólman podržal svoj tím i počas martinského tlaku, keď po chybe domácej obrany zakončoval akciu Varga.

Pre oko diváka neatraktívny hokej pokračoval i v druhej časti, divákov nezodvihol zo sedadiel ani Tománek, ktorý pálil spomedzi kruhov. Presný zásah napokon predsa prišiel, ale na druhej strane, v 26. minúte dotlačil puk do bránky Dlouhý.

Dukla mohla okamžite odpovedať, Meidlova delovka zľava bola ale neúspešná. Po prísnom zvážení rozhodcu si Martinčania zahrali v početnej výhode, no Galambošovi ani Königovi od modrej sa nepodarilo zvýšiť vedenie. V 37. minúte odštartovali presilovku i Trenčania, paradoxne v obrovskej gólovej šanci boli hostia – po Hossovej chybe sa dostali dopredu dvaja Martinčania, Volden však zastavil prvotnú strelu i následnú dorážku. Domácim sa napokon podarilo vyrovnať, z prvej po Hossovej prihrávke skóroval Bagin.

Gól v závere

Do poslednej časti naskočili oba tímy s väčším nasadením, no hre akosi chýbali strely na bránku a tak gólmani veľa práce nemali. Túto skutočnosť zmenil až Ručkay, keď sa dostal dopredu, blafáková koncovka ale za Pavlasom neskončila.

Na druhej strane po Drgoňovej chybe pálil zblízka Galamboš, Volden zostal pre tento raz neprekonaný. V 54. minúte sa blysol Pavlas, keď sa postaral o Sojčíkovu strelu spomedzi kruhov, hoci sa už-už zdalo, že spomínaný brankár prepadne do bránky spolu s pukom. Naopak chybu urobil po Švecovom nahodení zľava, keď chcel zaľahnúť puk – ten mu vypadol a skončil v bránke.

HK Dukla Trenčín – MHC Martin 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Góly: 39. Bagin (Hossa), 56. Švec (Drgoň) – 26. Dlouhý (Surovka, Markovič). Rozhodovali: M. Novák, M. Adamec – J. Valo, M. Krajčík, vylúčení: 2:2, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1807 divákov.

Trenčín: Volden – Bohunický, Bagin, Holenda, Cebák, Trška, Drgoň, Pavúk – Tománek, Bulík, Marc. Hossa – J. Ručkay, Sojčík, Jak. Gašparovič – D. Hudec, J. Švec, Bezúch – Briestenský, Šimun, Meidl – Pardavý ml.

Martin: Pavlas – Pulli, Dvořák, Brňák, Rusina, P. König, Pacalaj, Salija – R. Varga, Heizer, Koyš – B. Rapáč, Galamboš, Korostin – Surovka, R. Dlouhý, Markovič – Rzavský, Jurášek, R. Mráz