NHL: Gáboríkov kuriózny gól, asistencie Sekeru a Cháru

TA3 SITA nhl.com
8.1.2017 12:00

Útočník Marián Gáborík a brankár Peter Budaj sa podpísali pod víťazstvo hokejistov Los Angeles nad hráčmi Minnesoty 4:3 po predĺžení v sobotňajšom súboji NHL. Gáborík v osemnástom zápase sezóny strelil svoj druhý gól (bilancia 2+3) a Budaj zasa pridal 18. víťazný zápas v tomto súťažnom ročníku.

Zápas plný zvratov

V stretnutí plnom zvratov Kings prehrali prvú tretinu s Wild 0:2, ale kanonier Jeff Carter a Marián Gáborík v druhej tretine dorovnali na 2:2. Bol to kuriózny gól, keď Gáboríkov bekhendový pokus vyrazil brankár Minnesoty Darcy Kuemper hokejkou do tváre obrancu Ryana Sutera a odtiaľ sa puk odrazil za jeho chrbát.

Po zásahu obrancu Jaka Muzzina z úvodu tretej časti to vyzeralo na víťazstvo L.A., ale Zach Parise presilovkovým gólom 43 sekúnd pred naplnením 60 minút poslal duel do predĺženia. V ňom rozhodol o dvoch bodoch pre domácich Tanner Pearson. Budaj počas 63:14 min na ľade čelil 24 strelám a dosiahol úspešnosť 87,5%.

O víťazstve rozhodol veterán

Takmer 16 minút odkorčuľoval útočník Detroitu Tomáš Tatar na ľade San Jose, ale jeho tímu to body neprinieslo. Detroit podľahol 3:6 a Tatarove štyri strely sa neujali.

Hokejisti Buffala triumfovali v domácej aréne nad Winnipegom 4:3. Hostia nastúpili bez dlhodobo zraneného Marka Daňa a od 5. min viedli gólom Nikolaja Ehlersa. Ešte v 20. min odpovedal domáci Ryan O'Reilly. Druhú tretinu ovládol Winnipeg a strhol vedenie opäť na svoju stranu presnými zásahmi Drewa Stafforda a Joela Armiu. Posledné dejstvo bolo plne v réžii domácich a do listiny strelcov sa postupne zapísali Marcus Foligno, Zemgus Girgensons a o víťazovi rozhodol veterán Brian Gionta.

Buffalo - Winnipeg 4:3 (1:1, 0:2, 3:0)
Góly: 20. R. O'Reilly (Reinhart), 46. M. Foligno (Franson), 46. Girgensons (Moulson, R. O'Reilly), 50. Gionta (R. O'Reilly) - 5. Ehlers (Laine, Scheifele), 23. Stafford (B. Wheeler, Perreault), 28. Armia (Lowry, Morrissey)

Philadelphia - Tampa Bay 4:2 (0:1, 4:1, 0:0)
Góly: 22. Konecny (Voráček, MacDonald), 29. Couturier (Provorov, Voráček), 30. Raffl (C. Giroux, Schultz), 38. Gudas (B. Schenn) - 6. Kučerov (Namestnikov, Nesterov), 37. Killorn (Nesterov, Drouin)

Florida - Boston 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Góly: 13. Marchand, 25. Backes (Krejčí, CHÁRA), 30. Marchand (Krug, Pastrňák), 45. Ríley Nash (K. Miller)
Zdeno Chára (Boston) odohral 21:03 min, 1 asistencia, 2 plusky, 1 strela, 1 hit, 1 zblokovaná strela

Ottawa - Washington 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Gól: 2. Oshie (Nicklas Bäckström, Schmidt)

New Jersey - Edmonton 1:2 po predĺž. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Góly: 10. Wood (Zajac, Santini) - 44. Benning (SEKERA, Lander), 64. Letestu (Klefbom, McDavid)
Andrej Sekera (Edmonton) odohral 21:09 min, 1 asistencia, 1 pluska, 1 strela, 3 zblokované strely

Los Angeles - Minnesota 4:3 po predĺž. (0:2, 2:0, 1:1 - 1:0)
Góly: 28. J. Carter (Muzzin), 32. GÁBORÍK (J. Carter, Doughty), 41. Muzzin (Doughty, J. Carter), 64. Pearson (Martinez, Kopitar) - 4. M. Koivu, 8. Coyle (Pominville), 60. Parise (E. Staal, M. Koivu)
Marián Gáborík odohral 15:24 min, 1 gól, 4 strely, 1 hit, Peter Budaj (obaja Los Angeles) odchytal 63:14 min, 21 zásahov z 24 striel, úspešnosť 87,5%

Columbus - New York Rangers 4:5 (3:1, 1:1, 0:3)
Góly: 2. Nutivaara (Anderson), 5. Atkinson (Gagner, N. Foligno), 16. Hartnell (Gagner), 23. Sedlák (Hartnell, J. Johnson) - 15. Lindberg (Grabner, Holden), 25. Grabner, 42. Clendening (J. T. Miller, K. Hayes), 53. Clendening (Lindberg, Fast), 60. Grabner
Marek Hrivík (NY Rangers) odohral 7:32 min, 2 mínusky, 2 trestné minúty

Toronto - Montreal 3:5 (2:3, 1:1, 0:1)
Góly: 9. Bozak (Marner, J. van Riemsdyk), 17. Kadri (Marner, J. van Riemsdyk), 39. J. van Riemsdyk (Marner, Zajcev) - 1. Pacioretty (Radulov, S. Weber), 4. Lehkonen (Plekanec, Petry), 20. Ščerbak (Petry, Danault), 21. Radulov (S. Weber, Beaulieu), 44. McCarron (Carr)

Arizona - New York Islanders 2:1 po predĺž. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 55. Perlini (Murphy, Holland), rozhod. nájazd Duclair - 36. Quine (Boychuk)