Arsenal i Tottenham zabrali naplno, Giroud strelil efektný gól

1.1.2017 22:58

Futbalisti Tottenhamu Hotspur sa dostali opäť do elitnej štvorky anglickej Premier League. V prvom zápase 19. kola excelovali na ihrisku FC Watford, kde po dvoch góloch anglických reprezentantov Harryho Kanea a Deleho Alliho vyhrali 4:1.

V tabuľke preskočili Manchester City aj Arsenal Londýn a s 39 bodmi sa na pár hodín prepracovali na 3. miesto. "Gunners" ale nastúpili na Emirates Stadium proti Crystal Palace, zdolali ho 2:0 a dostali sa pred Spurs na 3. pozíciu so 40 bodmi. Skóre otvoril v 17. minúte nádherným gólom francúzsky útočník Olivier Giroud, ktorý pripomenul nedávny presný zásah Henricha Mchitarjana z Manchestru United.

Ten "vzdušnou pätičkou" pokoril brankára Sunderlandu, no bolo to z tesného ofsajdu. Giroudova pätička po prihrávke Alexisa Sancheza sa ešte odrazila od hornej žrde a zapadla za chrbát bezmocného brankára hostí. Zverenci francúzskeho trénera Arsena Wengera pridali v druhom polčase ešte jeden gól a do Nového roku vykročili trojbodovým ziskom.