Briti si volili Športovca roka, stal sa ním Murray

19.12.2016 08:50

Najlepším britským športovcom roka 2016 sa podľa očakávania stal tenista Andy Murray. Dvadsaťdeväťročný Škót získal singlové prvenstvá na Wimbledone i olympijských hrách v Rio de Janeiro a rok zakončil na prvom mieste svetového rebríčka.

Murray tak získal prestížne ocenenie už rekordný tretíkrát. Tešil sa z neho i vlani a v roku 2013. Koncoročné prvé miesto v singlovom rebríčku ATP si zabezpečil triumfom 6:3, 6:4 nad Srbom Novakom Djokovičom vo finále turnaja majstrov v Londýne. Bol to už jeho piaty titul v rade, pričom pocit prehry nepozná od 16. septembra.

Na druhom mieste v ankete BBC, ktorá vyvrcholila nedeľňajším ceremoniálom v Birminghame, sa umiestnil dvojnásobný olympijský šampión v triatlone Alistair Brownlee a tretiu priečku obsadil olympijský šampión v skokoch na koni Nick Skelton.