Toronto bez chorého Marinčina prehralo s Minnesotou

8.12.2016 09:15

Hokejisti Bostonu v zostave so slovenským obrancom Zdenom Chárom prehrali v noci na štvrtok v zámorskej NHL vo Washingtone 3:4 po predĺžení. O triumfe Capitals rozhodol v 62. minúte švédsky útočník Nicklas Bäckström. Chára strávil na ľade takmer 22 minút a na domáceho brankára Bradena Holtbyho vyslal dve strely.

Washington to na Boston vie

Capitals mali výborný vstup do stretnutia, o čo sa zaslúžil dvojgólový Justin Williams. Keď Daniel Winnik pridal v 26. minúte tretí gól, zdalo sa, že Washington má zápas pevne pod kontrolou. Hostia sa však vzchopili v závere druhej tretiny - najskôr sa pred bránkou cez dvoch brániacich hráčov pretlačil do koncovky Dominic Moore a minútu pred koncom potvrdil výbornú formu efektným krátkym blafákom David Pastrňák.

Colin Miller síce poslal duel do predĺženia nekompromisnou presilovkou delovkou, no Bruins už na obrat nedosiahli. Po 96 sekundách nadstavenia ich oň obral švihom z ostrého uhla Bäckström.

Washington napriek premárneniu trojgólového náskoku potvrdil, že na Boston to vie. Zdolal ho už v siedmom zápase za sebou. "Vždy je dobré získať dva body. Toto síce nebol ideálny spôsob, ako to demonštrovať, keďže sme prišli o solídny náskok, ale máme ich a môžeme ísť ďalej," povedal po stretnutí Bäckström. Skvelú tohtosezónnu formu potvrdil Pastrňák, ktorý má po strede na konte už 16 gólov. "Nemyslím si, že sme hrali dobre, ale zabojovali sme. Celý náš tím predviedol pozoruhodnú snahu," povedal kouč Bruins Claude Julien.

Toronto sa len doťahovalo

Toronto bez chorého Martina Marinčina prehralo tretí zápas za sebou. V noci na štvrtok sa na Minnesotu len doťahovalo, keďže hostia viedli od 15. minúty 2:0 po zásahoch Jasona Zuckera a Chrisa Stewarta. Na zníženie Bena Smitha odpovedal na začiatku druhej tretiny Eric Staal, ktorý sa presadil prvýkrát od 10. novembra. Až v 51. minúte znížil na 2:3 Tyler Bozak, ale Maple Leafs to na body nestačilo. Po zlepšenom výkone v tretej tretine neuspeli proti brankárovi

Devanovi Dubnykovi, ktorý zaznamenal dovedna 35 zákrokov a tešil sa z víťazstva pri svojom 300. profiligovom štarte.
"V zápase sme mali niekoľko dobrých momentov. Chcem, aby to z našej strany gradovalo, chcem, aby sme boli lepší. Vyzerá to tak, že máme na striedačke partiu detí, ktoré vedia, že sú trošku dobrí hráči. Ale to nestačí. Jednoducho musíme nájsť spôsob ako víťaziť každý večer," povedal po stretnutí tréner Toronta Mike Babcock.

TORONTO MAPLE LEAFS - MINNESOTA WILD 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Góly: 17. Smith (Kadri, Rielly), 31. Bozak - 9. Zucker (Granlund, Koivu), 15. Stewart (Spurgeon, Gabriel), 22. Staal (Coyle). Brankári: Andersen - Dubnyk, strely na bránku: 37:20, 18.944 divákov

WASHINGTON CAPITALS - BOSTON BRUINS 4:3 pp (2:0, 1:2, 0:1 - 1:0)

Góly: 1. Williams (Kuznecov, Ovečkin), 8. Williams (Kuznecov), 26. Winnik (Beagle), 62. Bäckström (Schmidt, Johansson) - 37. Moore (Blidh), 39. Pastrňák, 49. Miller (Czarnik, Marchand). Brankári: Holtby - Rask, strely na bránku: 20:34, 18.506 divákov

ANAHEIM DUCKS - CAROLINA HURRICANES 6:5 pp a sn (1:1, 1:2, 3:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 17. Cogliano (Silfverberg, Kesler), 34. Noese (Kaše, Cramarossa), 49. Kesler (Cogliano, Silfverberg), 57. Ritchie (Fowler, Perry), 58. Perry (Getzlaf, Ritchie), roz. nájazd Kaše - 20. Teräväinen (Slavin, Faulk), 28. McClement (Skinner, Ryan), 31. Aho (Stempniak, Ward), 47. Pesce (Nestrašil), 50. Teräväinen (Aho, Stempniak). Brankári: Gibson - Ward, strely na bránku: 38:34, 14.582 divákov

SAN JOSE SHARKS - OTTAWA SENATORS 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)

Góly: 29. Couture (Pavelski, Thornton), 47. Burns (Martin) - 4. Stone (Hoffman, Karlsson), 8. Karlsson, 59. Kelly (Pageau, Karlsson), 60. Pageau (Smith). Brankári: Jones - Condon, strely na bránku: 37:17, 17.349 divákov

Slovák v akcii

Zdeno Chára (Boston)      21:51 0 0 0 0 2 0

/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/