Zvolen si zo Skalice odniesol víťazstvo

TA3
11.3.2012 23:31

Obe stretnutia Skalice zo Zvolenom na Záhorí boli mimoriadne vyrovnané, aj preto bol stav série pred dnešným duelom 1:1.

Skóre duelu otvoril domáci obranca Hraško v trinástej minúte. Vo Zvolene to dlho vyzeralo, že si domáci pripíšu chudobné, no cenné víťazstvo 1:0.

Ďalší gól padol až v tretej tretine. 8 minút pred koncom zvýšil na 2:0 Otčenáš a rozpútal ním divokú záverečnú prestrelku.

Záhorákom sa podarilo počas power play, keď Školiak šikovne tečoval Pálffyho strelu. Následne bol vylúčený Lukáš Jurík, prišla ďalšia power play Skalice, no tentoraz sa radovali zvolenčania, keď na 3:1 dával do prázdnej brány Čurilla.

Neuveriteľný nervák však pokračoval, lebo už o niekoľko sekúnd opäť znížil Lušňák. Pri tretej power-play Skalice však trafil druhýkrát do odkrytej bránky Baláž a spečatil tak druhé víťazstvo Zvolena v sérii.