Boston bez Cháru podľahol Calgary 1:2, Slováci bez bodu

TA3 TASR SITA NHL
26.11.2016 14:09

Hokejisti Bostonu utrpeli v zámorskej NHL už tretiu prehru v rade. V noci na sobotu bolo nad ich sily Calgary, ktoré si z ľadu Bruins odnáša dva body po triumfe 2:1. V drese domáceho tímu pre zranenie už v druhom zápase v rade absentoval slovenský kapitán Zdeno Chára.

Myslím si, že bol fantastický

Hostí potiahol brankár Chad Johnson, ktorý zlikvidoval 35 striel a "plamene" priviedol k piatej výhre zo svojich uplynulých šiestich štartov. "Myslím si, že bol fantastický. Chytil prvú strelu a odtiaľ to išlo ďalej. Naši hráči odviedli skvelú prácu a nedovolili súperom dostať sa k dorážkam," povedal tréner Flames Glen Gulutzan. Víťazný gól strelil v 48. minúte Alex Chiasson.

"V zápase sme sa postupne zlepšovali, mali sme veľa striel, no nedali sme góly a to je to podstatné," posťažoval sa kormidelník Bruins Claude Julien. Z víťazstva sa tešila dvojica Slovákov v drese Chicaga, ktoré triumfovalo na ľade Anaheimu 3:2. Marián Hossa ani Richard Pánik nebodovali. "Jastrabi" hrali bez kapitána a centra prvého útoku Jonathana Toewsa, ktorý má zranenie v hornej časti tela.

Z víťazstva sa netešil ani Daňo

"Je ťažké stratiť takého hráča a je veľmi dôležité, ako hráme bez neho. Bolo super, že sme si vypracovali trojgólový náskok," povedal útočník Patrick Kane, ktorý strelil druhý gól svojho tímu a pridal aj asistenciu. Edmonton Oilers prehral na ľade Arizony tesne 2:3 po predĺžení a nájazdoch. Desiaty gól v sezóne strelil líder "olejárov" Connor McDavid, no na triumf to nestačilo. "Dnes sme rozhodne nepredviedli svoj najlepší výkon. Premrhali sme až príliš veľa šancí. Brankár Cam Talbot bol skvelý a celý večer nás držal v hre o víťazstvo," povedal McDavid. Obranca Andrej Sekera odohral v drese hostí takmer 23 minút, do bodových štatistík sa nezapísal.

Z víťazstva sa netešil ani útočník Marko Daňo, ktorého Winnipeg prehral na ľade Nashvillu vysoko 1:5. Pre "predátorov" to bol už šiesty triumf na domácom ľade v rade. Útočníci Colin Wilson a Ryan Johnson strelili po dva góly, Mike Fisher zaznamenal tri asistencie. "Stále si myslím, že môžem byť ešte lepší. V posledných zápasoch išla moja forma hore a som rád, že som za to bol odmenený," povedal Wilson. Daňo odohral za Jets takmer 13 minút, raz ohrozil brankára a pripísal si jednu "mínusku".

Philadelphia - NY Rangers 2:3 (0:2, 0:1, 2:0)
Góly: 42. VandeVelde (MacDonald), 58.Gostisbehere (Giroux, Simmonds) - 14. Stepan (J.T. Miller), 15. Puempel (Vesey, Jooris), 33. K. Hayes (Holden)

Anaheim - Chicago 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Góly: 36. N. Ritchie (Kaše, Vatanen), 49. Silfverberg (Kesler, Cogliano) - 12. Anisimov (P. Kane, Seabrook), 27. P. Kane (Seabrook, Panarin), 36. Hartman (Kruger)
Marián Hossa (Chicago) odohral 18:50 min, 0+0, -1
Richard Pánik (Chicago) 10:43 min, 0+0, 1 strela

San Jose - NY Islanders 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Góly: 26. Pavelski (Tierney, Nieto), 26. Burns (Labanc, P. Martin), 60. Marleau (Burns, P. Martin) - 4. Lee (Bailey, Leddy), 60. Leddy (Tavares, Nelson)

Minnesota - Pittsburgh 6:2 (3:1, 2:0, 1:1)
Góly: 1. Coyle (Parise), 9. Niederreiter (Brodin, Koivu), 20. Coyle, 36. Parise (E. Staal, Suter), 39. Mikael Granlund (Brodin), 52. Niederreiter (Mikael Granlund, Brodin) - 14. Kessel (Malkin, Guentzel), 46. Rust (S. Wilson, Bonino)

Washington - Buffalo 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Góly: 6. Winnik (Connolly, Eller), 34. Johansson (Williams), 57. Connolly (Ovečkin, Burakovsky) - 50. S. Reinhart (Okposo, Franson)

Tampa Bay - Columbus 3:5 (0:2, 2:1, 1:2)
Góly: 29. Kučerov (T. Johnson, Palát), 39. Garrison (Filppula, Witkowski), 44. Palát (Kučerov, Hedman) - 4. Wennberg (Saad, J. Johnson), 9. N. Foligno (Atkinson, Werenski), 30. Anderson (Hartnell), 45. Saad (Wennberg), 52. Atkinson

Dallas - Vancouver 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)

Góly: 30. Faksa (Lindell, B. Ritchie), 36. Lindell (Jamie Benn, Klingberg) - 6. Jayson Megna (Horvat)

Nashville - Winnipeg 5:1 (0:1, 3:0, 2:0)
Góly: 26. C. Wilson (Fisher), 27. Johansen (Fisher), 38. Neal (Johansen, Josi), 43. C. Wilson (Fisher, Josi), 49. Johansen (Forsberg, Arvidsson) - 15. Byfuglien (Ehlers, Stafford)
Marko Daňo (Winnipeg) 12:26 min, 0+0, 1 strela, 4 hity, -1