V súboji brankárov úspešnejší Budaj, Ovečkin strelil hetrik

24.11.2016 08:07

Zo súboja slovenských brankárov Peter Budaj vs. Jaroslav Halák vyšla víťazne opora Los Angeles. Kings s Budajom zdolali New York Islanders 4:2. Ruský hokejista Alexander Ovečkin zase režíroval triumf Washingtonu. Elitný krídelník skompletizoval premiérový sezónny hetrik a dopomohol Capitals k víťazstvu nad St. Louis.

Matthews ukončil gólové suchoty

Kings zvíťazili najmä vďaka skvelému finišu v tretej tretine, v ktorej strelili tri góly za 44 sekúnd. Dvakrát sa presadil Dwight King, raz Jake Muzzin. Za hostí ešte stihol skorigovať dvojgólový Anders Lee. Budaj kryl 22 striel súpera a mal 91,7-percentnú úspešnosť zásahov, Halák sa s 24 zákrokmi z 27 pokusov dostal pod hranicu 90 percent.

Ovečkin zaknihoval už šestnásty trojgólový zápis v profiligovej kariére, pričom v ich počte sa vyšvihol do čela štatistiky medzi aktívnymi hráčmi NHL. 13-zápasové gólové suchoty ukončil najvyššie draftovaný hráč roka 2016. Auston Matthews sa po dlhej odmlke dvakrát zapísal do streleckej listiny, no Torontu to na víťazstvo nestačilo.

V nájazdoch sa talentovaný mladík k úspešným strelcom nezaradil, aj preto Maple Leafs prehrali na ľade New Jersey 4:5 pp a sn, hoci po prvej tretine viedli už 3:0. Slovenský obranca Martin Marinčin strávil na ľade výrazne najmenej spomedzi obrancov svojho tímu - len niečo vyše jedenásť minút - a pripísal si dve plusky, ale aj dva menšie tresty.

Štvorgólový obrat Edmontonu

Štvorzápasovú sériu prehier uťal Detroit, keď triumfoval v Buffale 2:1 po nájazdoch. Ten víťazný premenil Thomas Vanek, predtým sa gólovo presadili Brian Gionta za domácich a Gustav Nyquist. Za Red Wings, ktorí sa z dna tabuľky Východnej konferencie posunuli na 14. priečku, nastúpil aj Tomáš Tatar. Počas 15-minútového pobytu na ľade sa bodovo nepresadil, zapísal si len jednu mínusku a dva strelecké pokusy.

Ôsmu prehru v sezóne, druhú za sebou, utrpelo Chicago. Líder Západnej konferencie prehral na ľade San Jose 1:2, keď oba góly inkasoval už v prvej tretine. Slovenskí hokejisti v drese Blackhawks Marián Hossa a Richard Pánik nebodovali. Hossa dostal plusku za pobyt na ľade pri góle Artemija Panarina, Pánik ohrozil súperovho brankára dvakrát.

Štvorgólový obrat v tretej tretine má za sebou Edmonton. Oilers po dvoch dejstvách prehrávali na ľade Colorada 2:3, v záverečnej tretine však strelecky zapli a duel otočili vo svoj prospech na konečných 6:3. Gólom a dvomi asistenciami k tomu prispel kapitán Connor McDavid, Milan Lucic obišiel so štyrmi kanadskými bodmi (1+3). Slovenský obranca Andrej Sekera rozšíril štatistiky o plusový bod, dve strely i trestné minúty.

Los Angeles - New York Islanders 4:2 (1:0, 0:0, 3:1)

Góly: 16. Martinez (Muzzin), 58. Forbort (Shore, King), 58. King (Lewis, Doughty), 58. Muzzin - 45. Lee (Hamonic, Quine), 59. Lee (Chimera, Pelech)
Peter Budaj (Los Angeles) odchytal 60 minút, predviedol 22 zákrokov z 24 striel, úspešnosť 91,7% - Jaroslav Halák (NY Islanders) odchytal 58:08 min, pochytal 24 z 27 striel, úspešnosť 88,9%

Nashville - Dallas 5:2 (1:0, 1:0, 3:2)

Góly: 15. Forsberg (P.K. Subban), 37. Fisher, 47. Johansen (Neal, Arvidsson), 52. C. Smith (Forsberg, Ribeiro), 60. Neal (Johansen, Josi) - 46. Sharp (Korpikoski, Oleksiak), 59. Ritchie (Roussel, Faksa)

Tampa Bay - Philadelphia 4:2 (1:0, 0:2, 3:0)

Góly: 20. Hedman (Palát, Point), 54. Killorn (Koekkoek, Namestnikov), 54. Callahan (Point, T. Johnson), 60. Kučerov (V. Filppula, Palát) - 26. Weise (VandeVelde, Provorov), 40. Provorov (Read, Streit)

New York Rangers - Pittsburgh 1:6 (1:0, 0:5, 0:1)

Góly: 5. Rick Nash (Kreider, Zuccarello) - 23. S. Wilson (Kessel, Bonino), 25. Crosby (Cole), 31. Kessel (Bonino), 33. Crosby (Letang), 37. Sheary (Crosby, Hagelin), 54. Cullen (Schultz, Fehr)

New Jersey - Toronto 5:4 po sam. nájazdoch (0:3, 3:1, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 21. Zajac (Cammalerri, Quincey), 24. B. Bennett (Smith-Pelly, Cammalleri), 26. Cammalleri (Zajac, Greene), 47. Auvitu (Zajac, Cammalleri), rozhod. nájazd Josefson - 11. Matthews (Hyman), 14. Kadri (Matthews, W. Nylander), 19. Matthews (Hyman, C. Brown), 30. M. Martin (Sošnikov, Zajcev)
Martin Marinčin (Toronto) odohral 11:17 min, 4 trestné minúty, 2 plusky, 1 zblokovaná strela

Buffalo - Detroit 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 42. Brian Gionta - 36. Nyquist (Vanek, Sproul), rozhod. nájazd Vanek
Tomáš Tatar (Detroit) odohral 15:02 min, 2 strela, 1 mínuska, 1 zblokovaná strela

Washington - St. Louis 4:3 (1:0, 1:1, 2:2)

Góly: 18. Ovečkin (Kuznecov, Nicklas Bäckström), 31. Ovečkin (Carlson, Burakovsky), 47. Kuznecov (Orlov, Burakovsky), 47. Ovečkin - 31. Tarasenko (Jaskin), 59. Pietrangelo (Stastny, Parayko), 60. Tarasenko (Perron, Schwartz)

Minnesota - Winnipeg 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Góly: 40. M. Koivu (Zucker, Mikael Granlund), 52. Brodin (Mikael Granlund, Dumba), 60. Parise (E. Staal, Coyle) - 53. Wheeler (Byfuglien, Petan)
Marko Daňo (Winnipeg) odohral 10:34 min, 1 strela, 1 "hit"

Columbus - Calgary 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 27. Brouwer (Versteeg), 47. Ferland (Wideman)

Arizona - Vancouver 1:4 (0:1, 1:3, 0:0)

Góly: 21. Dvorak (DeAngelo, Goligoski) - 4. Bärtschi (Horvat), 24. L. Eriksson (Markus Granlund, Sbisa), 24. Horvat (Burrows, Bärtschi), 27. Burrows (Bärtschi, Horvat)

Colorado - Edmonton 3:6 (2:2, 1:0, 0:4)

Góly: 6. MacKinnon (Rantanen, Wiercioch), 18. R. Bourque (MacKinnon, Ťutin), 33. Bourque (Barrie, Rantanen) - 9. Nugent-Hopkins, 20. Eberle (Draisaitl, Lucic), 41. Lucic (McDavid, A. Larsson), 47. McDavid (Lucic), 48. Draisaitl (Lucic, McDavid), 60. Eberle (Maroon)
Andrej Sekera (Edmonton) odohral 19:04 min, 2 strely, 2 trestné minúty, 1 pluska, 1 "hit", 3 zblokované strely

San Jose - Chicago 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Góly: 12. Couture (Pavelski, Burns), 15. J. Ward (Tierney) - 33. Panarin (Anisimov, Hjalmarsson)
Marián Hossa odohral 16:23 min, 1 strela, 1 pluska, Richard Pánik (obaja Chicago) odohral 9:12 min, 2 strely, 1 "hit"