Obrat Slovana vďaka pokutovým kopom, Žilina úspešná na kopaniciach

20.11.2016 19:44

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava predĺžili svoju víťaznú sériu vo Fortuna lige 2016/2017 na šesť zápasov. "Belasí" predviedli v nedeľňajšom stretnutí 16. kola na Pasienkoch obrat proti MFK Ružomberok.

SITA//Marek Mrviš

Bratislavčania si upevnili 3. miesto

Hostia sa ujali vedenia zásluhou Miloša Lačného v 76. min, ale dlho sa z neho netešili. Už o tri minúty neskôr Seydouba Soumah vyrovnal z pokutového kopu a ten istý hráč takisto z bieleho bodu skóroval aj v 85. min, čím zabezpečil pre svoj tím tri body. Bratislavčania si upevnili 3. miesto v tabuľke, v ktorej zaostávajú za vedúcimi Žilinčanmi o 9 bodov. Ružomberčania nevyužili možnosť dostať sa na 4. priečku a sú šiesti.

Futbal - Fortuna liga 2016/2017 - 16. kolo - nedeľa:

ŠK Slovan Bratislava - MFK Ružomberok 2:1 (0:0)
Góly: 79. a 85. Soumah (oba z pok. kopu) - 76. Lačný, ŽK: 72. F. Kubík - 36. E. Daniel, 37. J. Mareš, 48. Macík, 71. J. Maslo, 83. D. Kružliak, 90.+ P. Maslo, rozhodovali: Prešinský - Chládek, Žákech
Slovan Bratislava: J. Mucha - J. Kotula, Saláta, Vernon De Marco Morlacchi, F. Kubík - V. Savičevič, Rigo (80. De Sa) - Schet (86. G. Scott), Soumah, Čavrič - Priskin (75. F. Oršula)
Ružomberok: Macík - P. Maslo, J. Maslo, D. Kružliak, Kolčák - Martin Nagy, Chrien - E. Daniel, Ďubek (66. Faško), Gál-Andrezly - J. Mareš (58. Lačný)

Žilinčania zvýšili svoj náskok

Futbalisti MŠK Žilina potvrdili líderskú pozíciu aj v nedeľňajšom šlágri 16. kola Fortuna ligy 2016/2017, keď uspeli na ihrisku Spartaka Myjava 2:1. Žilinčania sa po bezgólovom polčase dostali do dvojgólového vedenia zásluhou Vavra, ktorý ešte v I. polčase nepremenil pokutový kop, a Škvarku.

Domáci znížili a vykresali nádej aspoň na remízu v 83. min gólom Kukoľa, ale vyrovnať sa im už nepodarilo. Myjavčania čakajúci na plný bodový zisk už štyri zápasy zostali v tabuľke štvrtí, Žilinčania zvýšili svoj náskok na čele na 7 bodov.

Spartak Myjava - MŠK Žilina 1:2 (0:0)

Góly: 83. Kukoľ - 59. Vavro, 71. Škvarka, ŽK: 41. Kolár, 45. Bílovský, 64. Černáček, 74. L. Beňo - 41. Škvarka, 90. Mabouka, rozhodovali: Vnuk - T. Somoláni, Galo, 1056 divákov
Myjava: Matúš Hruška - L. Beňo, Černáček, P. Pavlík, Machovec - T. Kóňa, Marček (75. P. Sládek) - Kukoľ, Bílovský (82. Duga), Mehremič (63. Brigant) - Ľ. Kolár
Žilina: Volešák - Mabouka, Vavro, Králik, Holúbek - Káčer, Iván Santiago Díaz, Škvarka - Špalek, Haskič (80. Vallo), Hlohovský.