Trump vyplatí v rámci kauzy jeho univerzity študentom milióny dolárov

Budúci americký prezident Donald Trump sa rozhodol v rámci mimosúdneho vyrovnania vyplatiť študentom niekdajšej Trumpovej univerzity 25 miliónov dolárov. S odvolaním sa na newyorského štátneho zástupcu Erika Schneidermana o tom informovali svetové agentúry.

Donald Trump čelil trom hromadným žalobám kvôli takzvanej Trumpovej univerzite, neakreditovanej virtuálnej podnikateľskej škole, ktorá od roku 2005 do roku 2010 ponúkala napríklad realitné a podnikateľské kurzy. Žalobcovia, ktorých bolo podľa Schneidermana viac ako 6000, tvrdili, že inštitúcia používala podvodné marketingové praktiky a agresívne predajné taktiky.

Pripraviť ich mala Trumpova univerzita až o 40 miliónov dolárov. Študenti z niekoľkých štátov v žalobe uviedli, že program podvodne sľuboval školiteľa osobne vybraného Trumpom a zavádzajúci bol podľa nich aj názov univerzity.

Súd týkajúci sa jednej zo žalôb sa mal konať 28. novembra v San Diegu a Trumpa ako svedka predvolali obe strany. Súdu mal predsedať Gonzalo Curiel, ktorého Trump počas prezidentskej kampane označil za predpojatého kvôli tomu, že má mexický pôvod.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá