Washington deklasoval Pittsburgh 7:1, Calgary zdolalo Arizonu

TA3 TASR NHL SITA
17.11.2016 07:25

Hokejisti Washingtonu triumfovali v noci na štvrtok v zámorskej NHL nad Pittsburghom vysoko 7:1.

Najvýraznejšou mierou k tomu prispel Nicklas Bäckström, ktorý si k dvom gólom pripísal tri asistencie. Dvakrát skóroval aj T.J. Oshie, čestný úspech "tučniakov" zaznamenal v závere stretnutia Phil Kessel. Pre Pittsburgh to bola najvyššia prehra vo Verizon Center od 2. januára 1989, keď na ľade Capitals utŕžili debakel 0:8.

V druhom stretnutí nočného programu triumfovalo Calgary nad Arizonou 2:1 po predĺžení. Flames tak otočili nepriaznivé skóre, keď sa najskôr v 47. minúte presadil Matthew Tkachuk a po 49 sekundách nadstavenia rozhodol o triumfe Michael Frolík.

Washington - Pittsburgh 7:1 (3:0, 1:0, 3:1)
Góly: 8. Oshie (Beagle), 18. Nicklas Bäckström (Oshie, Niskanen), 20. Oshie (Nicklas Bäckström, Carlson), 26. Orlov (Johansson, Nicklas Bäckström), 46. Williams (Oshie, Nicklas Bäckström), 51. Ovečkin (Burakovsky), 57. Nicklas Bäckström (Schmidt, Orpik) - 57. Kessel (Bonino, Schultz)