Chicago natiahlo sériu bez prehry na sedem zápasov, Hossa skóroval

TA3 TASR SITA NHL
10.11.2016 07:56

Slovenský hokejista Marián Hossa prispel gólom k predĺženiu víťaznej šnúry Chicaga v zámorskej NHL na sedem zápasov.

Na ľade St. Louis poslal svoj tím do vedenia v 22. minúte a hoci za domácich v závere duelu Alex Pietrangelo vyrovnal, víťazstvo Blackhawks 2:1 po predĺžení zariadil v nadstavení Artemij Panarin. Tridsaťsedemročný slovenský krídelník sa v uplynulých siedmich dueloch zapísal do streleckej listiny až šesťkrát, v trinástich stretnutiach nazbieral dvanásť kanadských bodov a v tabuľke tímovej produktivity mu patrí priebežne štvrtá priečka.

Jeho krajan Richard Pánik strávil v noci na štvrtok na ľade viac ako dvanásť minút, no do štatistík si pripísal jeden mínusový bod.
Vďaka 7-zápasovej sérii bez prehry sa Chicago vyšvihlo do čela Západnej konferencie. Takúto šnúru naposledy ťahalo v období od 12. decembra 2015 do 19. januára 2016, keď triumfovalo dokonca až dvanásťkrát za sebou.

COLUMBUS BLUE JACKETS - ANAHEIM DUCKS 3:2 pp (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)
Góly: 2. Jenner (Hartnell, Atkinson), 6. Saad (Murray, Johnson), 62. Werenski (Wennberg, Saad) - 38. Rakell (Fowler, Manson), 42. Ritchie (Cramarossa). Brankári: Bobrovskij - Gibson, strely na bránku: 18:32, 10.250 divákov

BUFFALO SABRES - OTTAWA SENATORS 1:2 pp a sn (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 3. Baptiste (Schneider, Grant) - 28. Dzingel (Brassard, Phaneuf), roz. nájazd Ryan. Brankári: Lehner - Condon, strely na bránku: 32:29, 17.884 divákov

ST. LOUIS BLUES - CHICAGO BLACKHAWKS 1:2 pp (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Góly: 58. Pietrangelo (Schwartz, Tarasenko) - 22. HOSSA (Forsling, Panarin), 61. Panarin (Seabrook, Kane). Brankári: Allen - Crawford, strely na bránku: 28:30, 18.704 divákov