Slovenskí hádzanári sa pokúsili o zázrak z Ruska, Švédov však nezdolali

5.11.2016 22:44

Slovenskí hádzanári prehrali vo svojom druhom zápase kvalifikácie ME 2018 so Švédskom 17:21.

SITA/AP ilustračné

Severania dominovali od úvodných minút a základ svojho druhého víťazstva v 6. kvalifikačnej skupine položili už v prvom polčase, ktorý vyhrali o sedem gólov. Zápas sledovalo 7134 divákov, takže slovenský divácky rekord (8111) odolal. Slovenský tím bude v kvalifikácii pokračovať v máji 2017 dvomi zápasmi proti Čiernej Hore.

Kvalifikácia ME 2018 hádzanárov:

Slovensko - Švédsko 17:21 (8:15)
Zostava Slovenska: Štochl, Paul - Rábek 2, Slaninka 1, Dudáš, Holdoš, Volentics 3, Petro, Ďuriš, T. Urban 2, Briatka, L. Urban 1, Antl 6/4, Mazák, J. Mikita 1, M. Mikita, najviac gólov Švédska: Ekberg 4, Gottfridsson 4, L. Nilsson 3. Rozhodovali: Lah, Sok (obaja Slov.), vylúčení: 3:6, TH: 4/4 - 2/1, 7143 divákov.