Pánik s asistenciou, Budaj nedochytal kalifornské derby

TA3 TASR NHL SITA
2.11.2016 08:56

Slovenský hokejista Richard Pánik v noci na stredu prispel asistenciou k výhre Chicaga nad Calgary 5:1.

Blackhawks dosiahli šieste víťazstvo v základnej časti NHL a v tabuľke Západnej konferencie poskočili na tretie miesto.
Brankár Los Angeles Peter Budaj nedochytal kalifornské derby proti Anaheimu (0:4).

Po troch góloch v druhej tretine ho pred začiatkom tretej časti hry vystriedal Jack Campbell. Do bránky sa dostal aj Jaroslav Halák z New Yorku Islanders. Ten v súboji proti Tampe Bay vymenil ešte v prvej tretine Thomasa Greissa, ktorý dostal tri góly z 11 striel. Halák inkasoval rovnako trikrát, celkovo mal 22 zásahov.

Chicago - Calgary 5:1 (1:0, 0:1, 4:0)
Góly: 19. P. Kane (Rozsíval), 48. Anisimov (P. Kane, Panarin), 53. Motte (Schmaltz, Seabrook), 57. Panarin (P. Kane), 59. N. Hjalmarsson (PÁNIK, Anisimov) - 28. Frolík (M. Backlund)
Marián Hossa 17:52 min, 2 strely, 2 tr. min, Richard Pánik (obaja Chicago) 13:36 min, 0+1, +1 bod, 6 "hitov"

Los Angeles - Anaheim 0:4 (0:1, 0:3, 0:0)

Góly: 20. Rakell (Kesler), 23. Vermette (Rakell, Perry), 24. Kesler (Getzlaf, Perry), 31. Cramarossa (Rakell, Vermette)
Peter Budaj (LA) odchytal 40:00 min a kryl 12 striel (úspešnosť 75%)