V Nemecku zavraždili študentku medicíny, motívom bol zrejme sex

TA3 TASR
18.10.2016 19:38

Devätnásťročná študentka medicíny, ktorej mŕtve telo našli v nemeckom Freiburgu neďaleko miestneho futbalového štadióna, sa stala obeťou násilného trestného činu so zrejme sexuálnym motívom. Informovala o tom regionálna rozhlasová a televízna stanica SWR s odvolaním sa na príslušnú prokuratúru a policajné zdroje.

V Nemecku zavraždili študentku medicíny, motívom bol zrejme sex
ilu foto ČTK

Utopila sa?

Podľa nich sa našiel v lokalite dámsky bicykel bez majiteľky, pričom bicykel obete sa už skôr podarilo nájsť. Obeť, ako ukázala pondelková pitva, sa utopila. Zostáva však otvorené, či jej k tomu ktosi nepomohol.

Policajná hovorkyňa súčasne poznamenala, že o tom, čo sa udialo predtým, panujú iba dohady, študentka sa mohla napríklad stať obeťou násilia a následne padnúť do vody. Skúmanie tela obete potvrdilo násilie sexuálneho charakteru.

Mŕtve telo objavila bežkyňa

Vyšetrovateľom sa už podarilo rekonštruovať posledné hodiny študentkinho života, z čoho vyplýva, že v nedeľu okolo 2.40 h opustila študentskú party v univerzitnej štvrti vo Freiburgu, a to na bicykli.

Jej mŕtve telo objavila bežkyňa severne od miestneho štadióna vo vodách rieky Dreisam v nedeľu v skorých ranných hodinách. To, čo sa stalo medzitým, by mala objasniť špeciálna 40-členná skupina vyšetrovateľov.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok