Možnosť pre absolventov stredných škôl, ale i uchádzačov o zamestnanie. Záujemcovia sa môžu prihlásiť na dobrovoľnú vojenskú prípravu

25.5.2024 09:16

Záujemcovia o dobrovoľnú vojenskú prípravu sa môžu prihlásiť už len do konca mája. Počas 11-týždňového výcviku sa naučia alebo zdokonalia v práci v tíme, v zvládaní stresových situácií a v základoch vojenskej taktiky a streľby.

Francúzsko odmietlo tvrdenie, že má na Ukrajine vojakov. Informácia má pochádzať z uniknutých dokumentov
Foto: TASR/AP

Informoval o tom hovorca Ozbrojených síl (OS) SR Štefan Zemanovič.

Výcvik bude v Martine

Vojenský výcvik sa začína 8. júla v priestoroch Základne výcviku a mobilizačného doplňovania v Martine. "Po úspešnom absolvovaní výcviku ukončenom slávnostným vyradením a vojenskou prísahou budú absolventi povýšení do hodnosti vojak 2. stupňa a zaraďovaní do záloh s možnosťou vstúpiť aj do aktívnych záloh," priblížil hovorca.

Účastníci dostanú potrebný materiál, bezplatné ubytovanie a stravu, získajú základné vedomosti a zručnosti potrebné na plnenie úloh ozbrojených síl a krízového manažmentu. Počas celej doby výcviku majú zabezpečené zdravotné, dôchodkové a úrazové poistenie. "Prihlásiť sa môžu absolventi strednej školy, ale aj tí, ktorí sú v evidencii uchádzačov o zamestnanie," doplnil hovorca.

Počas jednorazového výcviku dostanú uchádzači o DVP za každý predchádzajúci absolvovaný mesiac po častiach vyplatený finančný príspevok vo výške 1452 eur v čistom. Kompletné podmienky na zaradenie a kontakty na regrutačné skupiny nájdu záujemcovia na stránke budemvojak.sk

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok
Sledujte ta3 na Google news po kliknuti zvoľte "Sledovať"