Ďalšie šaty princeznej Diany v dražbe. Môže najväčšia zbierka za posledných 27 rokov prekonať svetový rekord?

24.5.2024 20:19

Jedna z najväčších zbierok šiat, oblekov, kabeliek a ďalších kúskov princeznej Diany ide v lete do dražby, informujú o tom novinky.cz.

Princezná Diana
Anwar Husain, Tim Graham

Predpremiéra aukcie s názvom "Elegancia princeznej Diany a kráľovská zbierka" sa konala v stredu 22. mája, píšu novinky.cz.

"Ide o najväčšie podujatie, aké sa konalo od roku 1997, keď aukciu viedla samotná princezná Diana," povedal pre agentúru Reuters Martin Nolan, spoluzakladateľ a výkonný riaditeľ spoločnosti Julien's Auctions.

V tom istom roku prišla lady Diana o život po nešťastnej autonehode.

"Julien's má tú česť predstaviť túto historickú aukciu, ktorá bude oslavou ikonického módneho štýlu princeznej Diany a jej vlády ako princeznej ľudu a bude najväčšou Dianinou zbierkou, ktorá sa dostane do aukcie za posledných 27 rokov," dodal Martin Nolan, spoluzakladateľ a výkonný riaditeľ Julien's Auctions vo svojej správe.

Šaty princeznej Diany Anwar Husain Šaty princeznej Diany

Ikonický štýl princeznej

Sú tu očarujúce polnočné modré tylové šaty Diamante Star bez ramienok od Murraya Arbeida, ktoré mala oblečené dvakrát v roku 1986; raz na premiére Fantóma opery a na večeri v Claridge's pre gréckeho kráľa Konštantína.

Popri týchto šatách sú to purpurové hodvábne a čipkované večerné šaty od Victora Edelsteina, ktoré mala oblečené v Londýne a v Nemecku v roku 1987.

Edelstein patril k jej obľúbeným návrhárom a bol zodpovedný aj za ikonický vzhľad, ktorý mala Diana na sebe počas tanca s Johnom Travoltom v Bielom dome, píše o tom magazín Town and Country.

Pozrite si archívne video z 31. augusta 2022 o prineznej Diane.

Veľký úspech

Viac ako 150 šiat a doplnkov princeznej Diany a ďalších členov kráľovskej rodiny pôjde do verejnej dražby 27. júna v Los Angeles v Kalifornii. Budú k dispozícii aj online na webovej stránke aukčného domu.

Očakáva sa, že aukcia bude mať veľký úspech. V decembri minulého roka sa princeznine čierno-modré večerné šaty od návrhára Jacquesa Azaguryho, ktoré mala prvýkrát oblečené vo Florencii v roku 1985, predali za rekordných 26 miliónov korún (1 051 099,61 eur).

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok