Islanders s Halákom zdolali Anaheim po predĺžení, majú prvú výhru

TASR NHL TA3
17.10.2016 07:26

Hokejisti New Yorku Islanders zvíťazili v noci na pondelok na domácom ľade nad Anaheimom Ducks 3:2 po predĺžení.

Slovenský brankár Jaroslav Halák zaznamenal v drese víťazov 24 úspešných zákrokov. Pre ostrovanov to bol prvý domáci súboj v ročníku a tiež prvá výhra, o ktorej rozhodol v predĺžení Josh Bailey.

Edmonton prehral doma s Buffalom 2:6, slovenský obranca Oilers Andrej Sekera odohral takmer 22 minút, do štatistík si zapísal jednu strelu. V treťom súboji noci zvíťazil Vancouver na domácom ľade nad Carolinou 4:3 po predĺžení.

New York Islanders - Anaheim 3:2 po predĺžení (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)
Góly: 8. Nelson (Chimera, Hickey), 48. Tavares (Clutterbuck, Hamonic), 61. Bailey (Leddy, Clutterbuck) - 49. Fowler (Getzlaf, Ritchie), 59. Getzlaf (Vatanen, Fowler)
Jaroslav Halák (NY Islanders) odchytal celý zápas, kryl 24 striel (úspešnosť 92,3 %)

Edmonton - Buffalo 2:6 (2:2, 0:2, 0:2)
Góly: 18. Pouliot (Kassian, Nugent-Hopkins), 19. Lucic (Draisaitl, Eberle) - 3. Okposo (Reinhart, Ryan O'Reilly), 8. Ryan O'Reilly (Okposo, Ristolainen), 24. Ryan O'Reilly (Ristolainen, Franson), 30. B. Gionta (J. McCabe, M. Foligno), 41. B. Gionta (J. Larsson), 45. Moulson (Ryan O'Reilly, Ristolainen)
Andrej Sekera (Edmonton) 21:56 min, 1 strela