V Košiciach pribudli nabíjacie stanice pre elektromobily

20.5.2024 10:21

Slovenský plynárenský priemysel (SPP) rozširuje sieť nabíjacích staníc pre elektromobily. Vo svojom areáli na Moldavskej ceste v Košiciach otvoril dve s troma nabíjacími bodmi. Využívať ich môže aj široká verejnosť.

Únia chce podporiť elektromobilizmus. Nabíjacia stanica každých 60 km
TASR/Lukáš Grinaj foto ilustračné

Rozširovanie možností využívania elektrickej energie ako alternatívy v doprave, ktorá neprodukuje takmer žiadne emisie a hluk v porovnaní s konvenčnými palivami, patrí k novým prioritám SPP. "Spoločnosť pokračuje v ďalšej fáze výstavby 33 nabíjacích staníc, s najmenej dvoma nabíjacími bodmi vo svojich areáloch po celom Slovensku," spresnil hovorca spoločnosti Ondrej Šebesta s tým, že do roku 2025 tak vďaka nim vznikne najmenej 66 nových miest na nabíjanie elektrovozidiel.

Predseda predstavenstva a generálny riaditeľ SPP Vojtech Ferencz považuje spustenie nových nabíjacích staníc do prevádzky za ďalšie zintenzívnenie vnímania SPP ako nového hráča v oblasti verejného nabíjania elektromobilov. "V súčasnosti sa sústreďujeme najmä na rozvoj internej infraštruktúry nabíjania pre náš vozový park, ktorá zároveň bude slúžiť nielen pre našich zákazníkov, ale aj širokú verejnosť. Okrem toho tiež pracujeme na ambicióznom pláne rozvoja rýchlonabíjacích staníc, ktoré budú rozmiestnené na hlavných koridoroch cestnej siete na Slovensku," dodal.

Nabíjačky na novej nabíjacej stanici v Košiciach majú výkon 30 a 60 kW. SPP ich darovala spoločnosť Siemens.

Máš dobrý tip na reportáž?

Stiahni appku a pošli video zaujimavých udalostí z tvojho regiónu.

Zistiť viac
zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok