Hlavaj: Bol to ťažký zápas. Pozrite si, ako Slováci reagujú na zápas s Poľskom

ta3/TASR
15.5.2024 23:20

Slovenskí hokejisti zvíťazili na MS v Ostrave nad Poľskom 4:0. Pozrite si, ako na výhru reagujú samotní hráči.

Czech_Republic_Ice_Hockey_Worlds333573.jpg
TASR/AP

Andrej Kudrna, útočník SR: "Vedeli sme že náš čaká ťažký zápasom na turnaji nie je ľahký súpera. Prvá tretina bola dobrá, druhá nám veľmi nevyšla tretou sme už kontrolovali. Výsledok 4:0 je pekný."

Michal Ivan, obranca SR: "Bol to zvláštny zápas. Vytrápili sme sa v koncovke, nepadalo nám to, ale bolo to jasne v našich rukách okrem druhej tretiny. Ale niečo sme si po nej povedali, tie veci sa už nemôžu opakovať. S USA sme mali ťažký zápas, možno sa prejavila aj únava."

Martin Fehérváry, obranca SR: "Začali sme dobre, potom sme išli klasicky na Slovákov, že sme si skomplikovali a chceli sme vyrobiť drámu. Ale našťastie sa nám to nepodarilo. Najpodstatnejšie je, že sme zvíťazili."

Peter Cehlárik, útočník SR, v zápase gól: "Mali sme výborný vstup do zápasu. V druhej tretine sme im však dovolili nejaké šance. V tretej sme sa vrátili k svojmu výkonu a uzavreli to. Ich brankár bol výborný, ale musíme sa viac tlačiť do bránky. Podľa mňa môžeme hrať ešte oveľa lepšie."

Samuel Hlavaj, brankár SR: "Bol to ťažký zápas. Vedeli sme, že sme lepší. Prvú tretinu sme mali výbornú, ale v druhej sme poľavili. Nula poteší, oni nemali veľa šancí a musel som byť stopercentne pripravený na každú strelu."

Pavol Regenda, útočník SR: "Zahrali sme to, čo sme mali. Ja som urobil zbytočné vylúčenia, ale brankár nás podržal a Tatarova formácia potiahla. Je ťažko udržať výkon proti ľahšiemu súperovi, no nepustili sme ich do žiadnej šance. Sme radi za víťazstvo."

Lukáš Cingel, v zápase dva góly: "Som rád, že som pomohol tímu. Okrem druhej tretiny, v ktorej sme to zbytočne prekombinovali, sme si išli za víťazstvom. Podržal nás aj Samo v bránke."

Tomáš Tatar, kapitán SR, v stretnutí 1+2: "Dôležité a vybojované víťazstvo. Treba aj pochváliť súpera, hrali dobre a dlho bol stav 2:0. Nakoniec sme to však zvládli. Toto sú povinné jazdy, keď chceme postúpiť dalej. Každý tím hrá nepríjemný hokej, bolo to možno viac vydreté, ale 4:0 hovorí za všetko."

Pozrite si tiež rozhovor s Borisom Valábikom po výhre nad USA.

Témy: hokej Slovensko
zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok