Švajčiarsko nepripustilo prekvapenie. Zo zápasu s Veľkou Britániou si odnáša tri body

15.5.2024 23:01

Švajčiarski hokejisti vyhrali aj vo svojom štvrtom zápase A-skupiny MS v Prahe. V stredu večer zdolali Veľkú Britániou 3:0 a s jedenástimi bodmi sa dostali na čelo tabuľky.

Veľkú Britániu najbližšie čaká piatkový duel o 16.20 h proti Dánsku, Švajčiari sa po dvoch voľných dňoch stretnú v sobotu o 12.20 h s rovnakým súperom.

Švajčiari potvrdili úlohu favorita

Švajčiari od úvodu duelu potvrdzovali úlohu favoritov a v prvej tretine si vytvorili dvojgólový náskok. Fiala síce v druhej minúte nepremenil trestné strieľanie, ale o dve neskôr dorazil puk do odkrytej siete Hischier. V 14. minúte vypálil z pravého kruhu Kukan a Whistleovi prepadol puk cez lapačku do bránky. V 29. minúte mohlo byť 3:0, no Senteler trafil žŕdku.

Briti dokázali v druhej časti vzdorovať, no nakoniec inkasovali v jej závere, keď Niederreiter opäť z pravého kruhu namieril k žŕdke a britský brankár sa nestihol presunúť. Švajčiari v poslednej tretine tlačili, ale ďalší gól už nepridali.