Baška skončil na MS v cyklistike do 23 rokov trinásty

13.10.2016 15:31

Majstrom sveta v kategórii jednotlivcov do dvadsaťtri rokov sa stal nórsky cyklista Kristoffer Halvorsen. Slovenský reprezentant Erik Baška skončil na trinástom mieste.

Nórsky cyklista Kristoffer Halvorsen sa stal majstrom sveta v mužskej kategórii do 23 rokov. Jazdec tímu Joker - Byggtorget zvládol najlepšie štvrtkový špurt na trati so štartom aj cieľom v Dauhe, keď v závere predbehol Nemca Pascala Ackermanna z Rad-Net Rose aj Taliana Jakuba Mareczka z tímu Wilier - Southeast. Slovenský reprezentant Erik Baška skončil na trinástej pozícii.

Na pretekárov do 23 rokov čakalo vo štvrtok desať kôl v Dauhe s celkovou dĺžkou 166 km. Na rovinatej trati Baška od začiatku držal kontakt s čelom pretekov. Jazdil v druhej či tretej desiatke poradia, no záver mu nevyšiel podľa predstáv. Nepodarilo sa mu prebojovať do skupiny špurtujúcej o celkové prvenstvo a napokon skončil trinásty. Na trati sa predstavili aj ďalší traja Slováci Pavol Kvietok, Ľuboš Malovec a Juraj Lajcha.