Tatranská nádhera opäť na dosah: Expozícia prírody v Tatranskej Lomnici je znovu otvorená

8.5.2024 11:18

Expozíciu tatranskej prírody po zimnej prestávke otvorili v stredu (8.5.) v Tatranskej Lomnici vo Vysokých Tatrách. Verejnosť tak opäť môže spoznávať horskú kvetenu a dreviny v tejto botanickej záhrade.

Otvorenie botanickej záhrady
Facebook/Tatranský národný park

Moderná novinka

K novinkám pre návštevníkov patrí online aplikácia pre smartfóny - audiosprievodca, ktorý obsahuje 13 zastavení, a zatiaľ je v slovenskom a anglickom jazyku. "Po nasnímaní QR kódov, ktoré sa nachádzajú v expozícii pri jednotlivých zastaveniach, si záujemcovia o doplňujúce informácie vypočujú krátky komentár k vybraným tematickým okruhom a alpínam," informovala Správa Tatranského národného parku (TANAP).

Nielen pozerať, ale i nakúpiť

K ponuke patrí aj predaj tatranských rastlín a drevín. Prevádzková doba botanickej záhrady je od 9.00 do 17.00 h.

Zamestnanci expozície pred začiatkom sezóny upravili celý areál, vyčistili jazierka a prívody vody do areálu záhrady, vypleli skalky a osadili menovky.

Expozícia tatranskej prírody ponúka možnosť spoznať vzácne a ohrozené druhy tatranskej kveteny i dreviny rastúce v Tatrách. Na ploche 3,2 hektára sa môžu návštevníci poprechádzať medzi skalkami s rastlinstvom vápencových a silikátových podkladov.

Máš dobrý tip na reportáž?

Stiahni appku a pošli video zaujimavých udalostí z tvojho regiónu.

Zistiť viac
zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok