Huliak na rokovaní výboru pre pôdohospodárstvo hajloval. Poslanec sa obhajuje, že fotografia je vytrhnutá z kontextu

Poslanec parlamentu Rudolf Huliak (SNS) v stredu na výbore pre pôdohospodárstvo a životné prostredie hajloval. Na zábery upozornili europoslanec hnutia Slovensko Peter Pollák a politik SaS Miroslav Žiak.

Huliak
Foto: ta3/Miroslav Žiak

Kamera v parlamente

Na nahrávke je Huliak, ktorý sa rozpráva s poslancom Michalom Sabom (PS) a následne zahajluje. Na výbore bol prítomný aj europoslanec Pollák, ktorému sa situácia nepáčila.

„Vždy som bojoval proti extrémistom. Nie je možné, aby priamo v budove parlamentu niekto používal takéto gestá. A ešte tento človek kandiduje aj do Bruselu. Naozaj chceme, aby nás takýto človek zastupoval?! Vyzývam poslanca Huliaka na okamžité vysvetlenie,“ napísal na Facebooku Pollák.

Huliak svoje správanie odôvodnil tak, že fotografia a záznam z kamier sú vytrhnuté z kontextu. Vraj poslanca Saba iba doberal, pretože "chcel poukázať na staršiu fotografiu, kde poslanec hajloval". Ako prvý fotografiu so Sabom zverejnil na Telegrame extrémista Daniel Bombic.

Vyjadrenie Saba

"Nesmierne ma mrzí táto situácia. Bola to reakcia na ľudí, ktorí reprezentujú a podporujú konkrétnu, mne odpornú, ideológiu a zároveň snaha o ich zosmiešnenie. Je dôležité dodať aj to, že fotografia nebola verejná," cituje portál Dnes24 vyjadrenie poslanca Michala Saba. Tvrdí, že kto ho pozná vie, že súčasnosť je úplne iná a svoj čin z minulosti ľutuje.

Fajčenie v parlamente

Pred niekoľkými dňami Huliaka prichytili, ako v budove parlamentu fajčí a dym dýcha do nádoby s kvetmi. Tvrdil, že sa snaží dokázať, že vďaka CO2 mu rastlina lepšie rastie. „Snažím sa dokázať to, že tá rastlinka mi tam lepšie z toho rastie. To je celé,“ tvrdil poslanec.

„No takto si my tu žijeme. V súzvuku CO2 a rastlinka nám krásne rastie,“ povedal Huliak.

V budove parlamentu je zakázané fajčiť.

Cigaretový dym však neobsahuje len CO₂. Je v ňom viac než 4-tisíc chemických látok vo forme častíc a plynov, píše portál Zdravie. Najzávažnejšími škodlivými látkami v cigaretovom dyme sú okrem karcinogénov nikotín, decht, oxid uhoľnatý (CO) a oxidanty.

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok