Kontroverzný bilbord podporujúci kotlebovcov poburuje verejnosť. Hovorca strany vraj o vulgarizmoch nevie

19.4.2024 22:05

Niektorí kandidáti do eurovolieb svoju kampaň už začali. Na Slovensku sa objavili bilbordy podporujúce stranu Kotlebovci - Ľudová strana naše Slovensko s vulgárnym nápisom.

Kotleba
Twitter/tomas_vandas

"Únia nás ničí, pošli ju do ****," píše sa na kontroverznom bilborde podporujúcom stranu. "Naber odvahu a poď voliť 14," pokračuje nápis. Číslo je zároveň poradím strany na kandidátnej listine do eurovolieb, približuje portál Startitup.

Vulgárny nápis

Bilbordy s vulgárnymi nápismi je možné vidieť vo viacerých častiach Slovenska. Jedným z miest je sídlisko Fončorda v Banskej Bystrici, a to v úseku, neďaleko ktorého sídli viacero škôl. Práve rodičia žiakov, ktorí okolo nápisu prechádzajú, kontaktovali médiá.

„Ako rodiča ma pobúril daný bilbord a jeho umiestnenie v tesnej blízkosti základnej školy. Je príznačné, že práve strana, ktorá v kampaniach často zneužíva kresťanské témy vo svoj prospech a odvoláva sa na Boha, špiní verejný priestor tými najhrubšími vulgarizmami,“ uviedol pre Startitup predseda rady rodičov v ZŠ Narnia Jozef Tóth.

SNS vulgárnosť odmieta

Hovorca strany Martin Beluský uviedol, že o bilbordoch obsahujúcich vulgarizmy nevie.

„ĽS Naše Slovensko nemá vedomosť o žiadnych bilbordoch, ktoré by obsahovali vulgarizmy. Naša strana sa striktne vyhýba používaniu vulgarizmov, a preto je pre nás absolútne neprijateľné, aby sme s nimi boli spájaní. V textoch našich bilbordov sa riadime výlučne spisovnou a kodifikovanou slovenčinou,“ vyjadril sa hovorca.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok