Ruský automat na pleťovú vodu zaujal najmä alkoholikov

Ruský automat na pleťovú vodu zaujal najmä alkoholikov
Zdroj foto: youtube.com/Сетевой Хомяк
Rozruch v meste Kaluga pri Moskve vyvolal predajný automat na pleťovú vodu Bojarka s extraktom z hlohu. Háčik je v tom, že kozmetický prípravok obsahuje 75 percent liehu, a tak podľa médií zaujíma najmä alkoholikov.

Za pár centov

Fľaštička z automatu, ktorý je na rozdiel od iných predajní otvorený 24 hodín denne, stojí 20 rubľov (menej ako 30 centov). 

"Extrakt z hlohu je liečebným prostriedkom, a tak sa podľa zákona smie predávať len v lekárňach. Používa sa na liečbu problémov so srdcom, ale milovníci alkoholu si s jeho pomocou liečia úplne inú bolesť. Vďaka nízkej cene je dopyt veľký, čo sľubuje vlastníkom automatov vysoké zisky," poznamenal lokálny server Kaluga 24.

Podobný automat so podľa serveru Newsru.com objavil na začiatku roka v Saratove, ale natoľko lákal dospievajúcu mládež, že verejnosť donútila prevádzkovateľa, aby prístroj odstránil.

Epidémia alkoholizmu

Experti tvrdia, že pre hospodársku krízu chudobnejším Rusom nezostávajú peniaze na to, aby si mohli dovoliť kúpu liehovín v obchodoch, a tak stále častejšie začínajú piť rôzne náhrady s obsahom liehu, vrátane prostriedkov na umývanie okien.

Navyše sa na kozmetiku, lekárenske prípravky alebo čistiace prostriedky nevzťahujú vekové či časové obmedzenia na predaj alkoholu, ktoré úrady zaviedli v snahe čeliť epidémii alkoholizmu. Podľa údajov Svetovej zdravotníckej organizácie v súvislosti s holdováním alkoholu každý rok zomiera pol milióna Rusov.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá