Zuno banka na Slovensku končí, prestane prijímať nových klientov

SITA
4.10.2016 11:57

Majiteľ Zuno Bank AG, Raiffeisen Bank International Group, sa rozhodol ukončiť činnosť Zuno banky v Českej aj Slovenskej republike. Dôvodom tohto rozhodnutia je zjednodušenie štruktúry a odstránenie duplicitných aktivít na trhoch, kde skupina pôsobí.

Zuno banka na Slovensku končí, prestane prijímať nových klientov
www.zuno.sk

Aktivity preberie Tatra banka

Ako ďalej informovala spoločnosť, s účinnosťou od 21. októbra preto Zuno banka zastaví prijímanie nových klientov. Na Slovensku zároveň k rovnakému dátumu zníži úrokové sadzby na sporiacich produktoch na nulovú úroveň.

"Chcel by som zdôrazniť, že všetky klientske prostriedky v Zuno banke sú chránené v zmysle zákona o ochrane vkladov. Klientom, ktorí aktuálne využívajú naše bankové služby, bude ZUNO poskytovať servis aj naďalej. O ďalších krokoch ich budeme informovať s dostatočným predstihom," povedal Oyvind Oanes, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Zuno Bank AG.

Predpokladaný dátum vrátenia bankovej licencie Zuno banky je na konci prvého polroka 2017. Bankové aktivity sa budú postupne presúvať na Raiffeisenbank, a. s. (ČR) a Tatra banku, a. s. (SR). O konkrétnom postupe sa ešte rokuje v rámci skupiny RBI a tiež s príslušnými dohľadovými orgánmi.

Klienti zmenu vraj nepocítia

"Keďže sme súčasťou jednej bankovej skupiny, naše nazeranie na smerovanie bankovníctva je si veľmi blízke. Budúcnosť bankovníctva vidíme najmä v rozvoji nových technológií a digitalizácii. Sme preto presvedčení, že klienti pocítia pripravovanú zmenu len minimálne," povedal Michal Liday, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Tatra banky.

V marci tohto roka luxemburská skupina ABH Holdings S.A. odstúpila od kúpy Zuno banky. Dôvod odstúpenia od obchodu s RBI však nesúvisel so Zuno bankou. Raiffeisen Bank International však stále rokuje o možnosti predaja platformy, na ktorej Zuno banka funguje.

K 31. augustu 2016 mala Zuno banka viac ako 200 zamestnancov. Zákaznícka báza spolu predstavovala 266 tisíc klientov v ČR a SR. Banka spravuje približne 815 mil. eur v depozitoch a objem úverov je vo výške 86 mil. eur.

Banka Zuno je súčasťou rakúskej skupiny Raiffeisen. Pilotná prevádzka banky Zuno odštartovala na Slovensku 1. augusta 2010, komerčnú prevádzku spustila 6. decembra 2010 a v polovici roka 2011 ju nasledovala Česká republika.

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok