Stretnutie koaličných lídrov. Rokovali o budúcnosti koalície a ich spolupráci po víťazstve v prezidentských voľbách

10.4.2024 14:10 , Aktualizované: 10.4.2024 15:07

Koaličná rada sa stretla na úrovni trojčlenných delegácii vedených predsedami koaličných strán SMER – SSD, HLAS - SD a SNS. Na programe bola koordinácia postupu koaličných strán počas schôdze NR SR so začiatkom v utorok 16.4.2024. Koaličné strany sa dohodli na všetkom.

Koaličná rada
Úrad vlády Slovenskej republiky
ilustračná fotka

"Na programe koaličnej rady bola koordinácia postupu koaličných strán počas schôdze NR SR so začiatkom v utorok 16. apríla. Koaličné strany sa dohodli na všetkom," uviedli z úradu vlády.

Voľba nového šéfa NR SR

Stredajšiu koaličnú radu avizoval zvolený prezident Peter Pellegrini, keď v pondelok (8. 4.) oznamoval, že mu zanikol mandát poslanca NR SR. Keďže zároveň skončil ako predseda parlamentu, bude sa voliť nový. Pellegrini zatiaľ nevedel povedať, kedy sa bude nový šéf NR SR voliť. Záleží to podľa neho na dohode v koalícii. "Dnes je ešte ťažké hovoriť, kedy bude voľba zaradená do programu a ktorej schôdze a kedy sa nakoniec nájde jednota v koalícii, aby sa voľba predsedu mohla uskutočniť," hovoril Pellegrini v pondelok.

Premiér Robert Fico (Smer-SD) po prezidentských voľbách cez víkend uviedol, že po zvolení Pellegriniho za prezidenta musí vládna koalícia v krátkom čase okrem svojich záväzkov vyriešiť aj praktické otázky. Šéf SNS Andrej Danko v pondelok informoval, že jeho strana je pripravená rokovať o podmienkach fungovania koalície do budúcna, pretože sa zásadne mení politická mapa.

Pozrite si príchody zástupcov jednotlivých koaličných strán.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok