Barcelona stratila body i Messiho, s Atleticom len remizovala

22.9.2016 10:20

Futbalisti Realu Madrid remizovali v domácom zápase 5. kola španielskej ligy s Villarrealom 1:1. Napriek zakopnutiu zostal Real na čele tabuľky s dvojbodovým náskokom pred druhou Sevillou. Tretia je Barcelona, ktorá si v šlágri s Atleticom Madrid delila body.

Úradujúci majster sa ujal vedenia na konci prvého polčasu po hlavičke Ivana Rakitiča, hostia vyrovnali po hodine hry, keď sa po zaváhaní Mascherana presadil prízemnou strelou z hranice šestnástky Angel Correa.

"Barca" stráca na vedúci Real tri body, Atletico je v tabuľke štvrté so štvorbodovým odstupom na madridského rivala. Okrem bodov prišla Barcelona aj o svojho kanoniera Lionela Messiho. Ten sa zranil tesne pred vyrovnávajúcim gólom hostí po šprinte, keď chcel vybojovať loptu v súboji s Diegom Godinom.

Argentínčan musel v 58. minúte striedať, na trávniku ho nahradil Arda Turan. Podľa vyhlásenia katalánskeho klubu bude Messi pauzovať približne tri týždne pre natiahnuté slabiny.