Potvrdilo to už aj ministerstvo: V súvislosti s nehodou Andreja Danka kontrola ukázala pochybenia

2.3.2024 12:48

V súvislosti s januárovou dopravnou nehodou podpredsedu parlamentu Andreja Danka (SNS) kontrola ukázala, že došlo k pochybeniam, ktoré zatiaľ nie je možné špecifikovať. Uviedol to hovorca Ministerstva vnútra (MV) SR Matej Neumann. Televízia Joj informovala o tom, že malo dôjsť k potrestaniu radových policajtov.

danko smeffor.png
TASR/Martin Baumann, ta3

"Kontrola v uvedenom prípade zistila určité pochybenia, o ktorých v tejto chvíli nie je možné informovať, keďže aj protokol kontroly je súčasťou vyšetrovania, ktoré ešte stále prebieha," uviedol Neumann s tým, že vyšetrovanie dozorujúcej prokuratúry by malo byť v najbližšom čase ukončené. "Následne budeme informovať aj o postupe polície pri tejto nehode," dodal.

Prezídium Policajného zboru (PZ) k prípadu naďalej nemôže poskytovať bližšie informácie. "Naďalej platí pokyn príslušnej prokuratúry o neposkytovaní informácií v danej veci, aby nedochádzalo k ovplyvňovaniu prebiehajúceho konania," uviedli z odboru komunikácie a prevencie Prezídia PZ.

K dopravnej nehode došlo 11. januára večer v bratislavskej Dúbravke. Danko mal podľa svojich slov dostať šmyk a naraziť do semafora. Po príchode hliadky sa na mieste nenachádzal. Dychovej skúške sa podľa polície podrobil v piatok popoludní. Mala negatívny výsledok. Danko sa za incident ospravedlnil a deklaroval, že škodu zaplatí.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok