Matovič a hnutie dostali stopku od súdu. Musia sa zdržať zverejňovania a šírenia urážlivých výrokov o Haščákovi

1.3.2024 17:12

Hnutie Slovensko aj jeho predseda Igor Matovič sa musia zdržať zverejňovania a šírenia nepravdivých, urážlivých a hanlivých výrokov o finančníkovi Jaroslavovi Haščákovi. Neodkladné opatrenie Okresného súdu Trnava potvrdil 29. februára aj krajský súd. Informovala o tom advokátska kancelária zastupujúca Haščáka. Hnutie reagovalo, že vždy hovorilo iba overené fakty a bude v tom pokračovať.

Igor Matovič
TASR

Okresný súd vlani Matovičovi a hnutiu Slovensko nariadil aj vymazať zo svojich profilov na sociálnych sieťach desiatky znevažujúcich príspevkov a videí týkajúcich sa Haščáka.

Advokátska kancelária

"Veríme, že Igor Matovič a jeho hnutie budú súdom nariadené právoplatné neodkladné opatrenie tentoraz rešpektovať. Po vydaní rozhodnutia súdu prvej inštancie bolo až zarážajúce, že sa Igor Matovič nielenže hanlivých výrokov nezdržal, ale svoje útoky ešte zintenzívnil a dokonca spochybňoval nezávislosť súdneho rozhodnutia," podotkol partner advokátskej kancelárie Relevans Alexander Kadela.

Hnutie Slovensko pre TASR reagovalo, že vždy hovorilo iba pravdu a overené fakty. "To sa týkalo aj informácií o pánovi Haščákovi a jeho 'podnikaní'. Budeme v tom, samozrejme, pokračovať," dodalo v stanovisku.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok