Slovan remizoval s Prešovom, tesné víťazstvo Myjavy nad Trenčínom

SITA TASR TA3
17.9.2016 21:26

Najúspešnejší proti najstaršiemu futbalovú klubu. Aj takýto prívlastok mal zápas medzi Slovanom a Prešovom v 9. kole FL. Jasným favoritom boli belasí, nakoľko Prešov je predposledný.

Slovan Bratislava - 1. FC Tatran Prešov 1:1 (0:0)

Góly: 66. de Kamps - 89. Olansunjanmi. Rozhodoval: Glova, ŽK: Soumah – Dzurík, Streňo, 500 divákov.

Zostavy a striedania:

Slovan Bratislava: Mucha – Ligeon, Sekulič, Burnet - de Kamps, Rigo - Schet, Soumah (76. Čavrič), De Sa (63. Cleber) - Oršula
1. FC Tatran Prešov: Talian – Petko, Bartek, Dzurík, Streňo - D. Leško, Jacko, Micherda, Olansunjanmi - Katona (59. Rolinc), Tubonemi (69. Kačala)

Priebeh zápasu:

Favorizovaní domáci si dlhé úvodné minúty nevedeli vytvoriť gólovú šancu. Až v 20. minúte nabehol na center Scheta Tubonemi, ale jeho prudká strela bránu hostí minula. O dve minúty zopakovala podobnú situáciu, tentoraz hlavičkou, dvojica Rigo - Soumah. V 27. minúte pohrozil prízemnou strelou Rigo, ale prešovský brankár Talian bol pripravený.

V 39. minúte z takmer 35 m Olansunjanmi "natiahol" domáceho brankára Muchu, ktorý loptu iba vyrazil na rohový kop.

Slovan sa napokon gólovo presadil až v 66. minúte, keď po faule Streňa umiestnil De Kamps loptu z priameho kopu pod brvno prešovskej bránky. Minútu pred koncom riadneho hracieho času z druhého rohového kopu hostí ale vyrovnal Olansunjanmi.

MŠK Žilina - FK Senica 4:2 (1:1)

Góly: 11., 60. Škvarka, 73., 83. Hlohovský - 37. Mráz, 71. Pirulo (z 11 m). Rozhodoval: Pavlík, ŽK: Pečovský - Kopičár, Březina, Blažek, Alberto, ČK: 70. Králik - 42. Kopičár po druhej ŽK, 1886 divákov
Žilina: Volešák – Mabouka, Vavro, Králik, Mazáň – Diaz, Pečovský – Škvarka (79. Kaša) – Špalek (87. Vallo), Otubanjo, Hlohovský (90.+ Káčer)
Senica: Šulla – Honchar, Březina, Pillár, Alberto – Kopičár – Ebwelle (54. Blažek), Pirulo, Lopez (30. S. Mráz), Weriton – Turyna (79. Quaye)

Domáci si chceli po bezproblémovom postupe v pohári pripísať na konto aj druhú výhru v týždni a od úvodu na tom začali pracovať. V 2. minúte vystrelil na Šullu nebezpečne Otubanjo, na druhej strane mal šancu o štyri minúty Ebwelle, ale po strele z diaľky sa kopal iba roh. V 11. minúte však už Škvarka pred bránou pohodlne zakončil peknú kombináciu domácich a Šošoni sa ujali vedenia. Žilinčania mali hru pod kontrolou, ale do vážnejších šancí sa nedostávali. Až v 28. minúte sa Škvarka po Vavrovej dlhej lopte dostal do obrovskej šance, ale Šulla perfektne ľavou nohou vyrazil loptu smerujúcu do brány.

V 35. minúte si hostia takmer dali vlastný gól, keď Ebwelleho malú domov vykopával Šulla tesne pred bránkovou čiarou do bezpečia. O dve minúty však Senica vyrovnala, keď Ebwelle našiel centrom zprava pred bránou striedajúceho Mráza, a ten prekonal Volešáka. Na smolu Senice sa však hosťom v priebehu troch minút vyfauloval po dvoch žltých odchovanec
Žiliny Kopičár a domáci hneď hostí zatlačili pred Šullu.

Prevaha Žiliny v poli sa prejavila na skóre po hodine hry, keď Škvarka využil peknú prihrávku Mazáňa a v šestnástke výborne zakončil. Sily na ihrisku sa však už o desať minút vyrovnali, keď Králik stiahol v šestnástke na zem jedného z hostí a od rozhodcu Pavlíka videl červenú kartu. Hostia navyše kopali penaltu a v 71. minúte z nej Pirulo nedal šancu Volešákovi. Šošoni však šli takmer okamžite opäť do vedenia, keď Hlohovský parádne zakrútil priamy kop a Šulla sa márne naťahoval po lopte pri ľavej žrdi.

V 75. minúte mohol zvýšiť Otubanjo, ale namieril iba tesne vedľa. Hlohovský sa desať minút po prvom góle trafil opäť, keď sa v 16-tke oprel do lopty a nedal Šullovi šancu. Senica sa nevzdávala, tretí gól mal na hlave Pirulo, ale s jeho hlavičkou si Volešák poradil. Domáci už ďalšiu drámu nepripustili a po výhre nad Senicou ostávajú na čele Fortuna ligy.

Spartak Myjava – AS Trenčín 1:0 (1:0)

Gól: 45.+ Kolár. Rozhodoval: Kráľovič, ŽK: Chisom (Trenčín), 1612 divákov

Myjava: Hruška – Mehremič, Pavlík, Ostojič, Beňo (52. Duga) – Marček, Bílovský (86. Machovec), Kóňa – Kukoľ, Kolár, Brigant (74. Pekár)
Trenčín: Šemrinec – Skovajsa, Kleščík, Udeh (62. Prekop), Ket – Gabriel – Bala (81. Chisom), Lawrence, Jančo, Kalu – Janga (46. Nwofor)

Trenčania mali od úvodu duelu územnú prevahu, z ktorej dokázali prvú vážnu príležitosť vyťažiť v 17. min., keď Bala minul bránku. O ďalšiu minútu bol v šanci ten istý hráč, keď sa rútil na domácu bránku, ale Hruška dokázal jeho strelu vyraziť a následná dorážka sa od brvna odrazila na bránkovú čiaru. Ďalšia šanca sa zrodila v 34. min, Kalu hlavičkovej v dobrej pozícii nad bránu. O dve minúty bol veľkej príležitosti opäť Bala, ale na Hrušku ani tento raz nevyzrel.

V 37. min. po prvý raz pohrozili aj kopaničiari, s Brigantovou strelou si Šemrinec poradil. V závere prvého dejstva bol kolmou prihrávkou vysunutý Kolár, v pokutovom území si "zasekol" Kleščíka a strelou ku vzdialenejšej žrdi poslal domácich do vedenia – 1:0.

V úvode druhého polčasu skúšali Trenčania pohroziť strelami zo strednej vzdialenosti, viackrát však bránu minuli a v 56. min. si s Jančovým zakončením smerujúcim k žrdi poradil Hruška. V 64. min. prekopol domácu bránu z vnútra pokutového územia Prekop.

Obraz hry sa výrazne nemenil,

Obraz hry sa výrazne nemenil, Trenčín s optickou prevahou, ale Myjavčania hostí do vyložených streleckých príležitostí nepúšťali. A tak to skúšali opäť streľbou zo strednej vzdialenosti, v 73. min. zakončil Kalu a v 80. min. nepresne Lawrence. V nadstavenom čase sa ešte rútil z pravej strany na Šemrinca striedajúci Duga, ale rozvlnil iba bočnú sieť.

MFK Ružomberok – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 6:1 (1:1)

Góly: 23. Kolčák, 52. Daniel, 54. Gál-Andrezly, 70. Kapor (vlastný), 82. Mareš, 90.+ Lačný – 32. M. Sedlák. Rozhodoval: Sedlák, ŽK: J. Maslo (Ružomberok), 1702 divákov

Ružomberok: Macík – P. Maslo, J. Maslo, Kružliak, Kupec – Kolčák – Daniel (88. Kudlička), Chrien (85. Lačný), Ďubek (72. Faško), Gál-Andrezly – Mareš
Zlaté Moravce-Vráble: Novota – Obrončík, Ranko, Kapor, Pintér – Bariš (64. Guilavogui) – Boszorád (62. Válovčan), Karlík, M. Sedlák, Orávik – Konnsimbal

Hneď v otváracej minúte Mareš otestoval Novotu medzi žrďami ViOn – u. Liptáci od začiatku sa zahryzli do svojho súpera. Búšili najmä po stranách, nebezpečné centre lietali pred bránu hostí a rodili sa aj sľubné situácie. V 10. min mal „gólovku“ na hlave J. Maslo, v 21. min Chrienov strelecký pokus asi z 20 metrov tesne minul bránu Moravčanov. Gól v sieti hostí doslova visel vo vzduchu a v 23. min aj padol.

Ďubek z priameho kopu utešene položil loptu na hlavu nabiehajúcemu Kolčákovi a Novota nemal žiadnu šancu. V 32. min z ničoho nič udreli dovtedy absolútne pasívni hostia. Konnsimbal prenikol po ľavej strane popri J. Maslovi, ako na tácke naservíroval loptu M. Sedlákovi, ktorý zblízka trafil šibenicu – 1:1. Inkasovaný gól Ružu zaskočil, naopak Zlaté Moravce sa osmelili aj v ofenzíve, no bezprostredne brankára Macíka neohrozili. V závere prvého polčasu sa Ružomberčania snažili vrátiť do vedenia. V 40. min Mareš napriahol spoza šestnástky a Novota jeho ranu vyboxoval.

Tesne pred prestávkou po rýchlej domácej akcii, centri Mareša a koncovke Ďubeka, ViOn ratoval Bariš.
V úvode druhého dejstva, v 49. min, Novota pred seba stlmil Danielov pozdrav spoza „veľkého vápna“. V 52. min sa opäť menilo skóre, Bariš sa skĺzol pri súboji s Danielom a ružomberský stredopoliar mal otvorenú cestu až pred Novotu a rutinne loptu zavesil – 2:1. Vzápätí sa druhého streleckého zápisu v tejto sezóne dočkal aj Gál-Andrezly, keď perfektne zužitkoval Chrienovu prihrávku – 3:1. S chuťou hrajúci zverenci trénera N. Hrnčára aj ďalej pokračovali vo svojej veľkej aktivite.

V 70. min Ďubek poslal loptu pred bránu a Kapor si ju smoliarsky usmernil do vlastnej siete. V 82. min piaty úspech MFK pridal po učebnicovej brejkovej akcii Mareš, ktorý po Faškovom parádnom vysunutí obišiel aj Novotu. Gólový koncert Ruže zavŕšil striedajúci Lačný. Stretnutie pod Čebraťom vyústilo v totálnu exhibíciu domáceho mužstva.

Spartak Trnava - MFK Zemplín Michalovce 2:3 (1:1)

Góly: 10. Jirka, 68. Godál /z 11m/ - 35. Koscelník, 48. Škutka, 64. E. Mensah. Rozhodoval: Hrčka, ŽK: Mikovič - Lazarus, 3511 divákov.

Spartak Trnava: Jakubech – Horník (81. Košťál), Greššák, Godál, Čonka - Sloboda, Bello - Jirka, Mihálik (46. Gagnon), Halilovič - Mikovič
MFK Zemplín Michalovce: Kira – Koscelník, Lazarus, Podhorin,  Sipľak - Danko, Qose - Žofčák (46. Škutka), Mensah, Kotora (90. Vajs) - Kushta

Domáci sa mohli ujať vedenia už v 5. minúte, keď po úniku Haliloviča a jeho nezištnej prihrávke nepresne zakoncil Bello. Hostia odpovedali dvakrát Kotorom. Po jeho druhom zakončení rozohral Jakubech rýchlu akciu cez Mikoviča a jeho únik prefekne zakončil Jirka na 1:0 pre domácich. V 15. minúte po rohovom kope hlavičkoval Kushta do bočnej siete.

O dve minúty po úniku Jirku domáci kapitán Mikovič prestrelil. V 23. minúte zakončoval Horník, ale jeho tečovanú strelu padajúcu pod brvno stacil brankár Kira vytlačiť na roh. Hostia vyrovnali v 33. minúte, keď po rohovom kope hlavou usmernil loptu do siete neobsadený Koscelník.

Druhý polčas začali lepšie Zemplínčania. Striedajúci Škutka v 48. minúte po vyšachovaní trnavskej obrany a prihrávke Danka z uhla prekonal Jakubecha. V 56. minúte boli domáci blízko k vyrovnaniu, ale Sloboda po prihrávke Mikoviča sám pred Kirom nezakončil. V 64. minúte už hostia viedli 3:1, keď sa po obrovskej chybe domáceho Horníka dostal sám pred Jakubecha Mensah a s prehľadom skóroval.

O 4 minúty svitla domácim nádej po faule hostí v šestnástke na Greššáka. Z nariadenej jedenástky Godál znížil na 2:3. Nervózni Trnavčania sa však vyrovnania nedočkali, pretože obrana hostí stála na pevných nohách a domácich do zakončenia nepúšťala. Päť minút pred koncom mohol vyrovnať striedajúci Košťál, ale z dobrej pozície vystrelil iba slabo. Futbalisti Michaloviec boli v
Trnave futbalovejší a nečakane získali cenné tri body.