Do hotela zavolali políciu kvôli mužovi s nožom, išlo však o čarovný prútik. Prečítajte si i ďalšie kuriózne prípady, s ktorými sa stretli muži zákona

ta3/ČTK
12.2.2024 16:48

Niekoľko policajtov v nedeľu ráno vyrazilo do veľkého hotela v Enderby v strednom Anglicku kvôli tiesňovému volaniu, že sa po hoteli pohybuje muž s dlhým nožom. Nejde však o jediný prípad absurdnej situácie v Anglicku.

profimedia-0841269723.jpg
Profimedia
Ilustračná snímka britských policajtov.

V hotelovej hale blízko výťahov však policajti našli fanúšika príbehov o čarodejníkovi Harrym Potterovi, ktorý mal v ruke kúzelnícky prútik. Spravodajský server BBC News pripomenul aj ďalšie kuriózne zásahy bezpečnostných zložiek, keď veci neboli také, ako sa spočiatku javili.

Ani stopa po Voldemortovi

O zásahu v Enderby informovala na facebooku aj samotná polícia s dodatkom, že na mieste "nebola ani stopa po Voldemortovi", čo je hlavná záporná postava z kníh britskej autorky Joanne Rowlingovej. V záhrade v centre neďalekého Leicesteru sa konajú čajové večierky v štýle Harryho Pottera, spomenul možné vysvetlenie denník The Guardian.

Omyl s požiarom

Už vlani v decembri vyšlo šesť hasičských vozidiel k domnelému požiaru historickej oceľovej veže v meste Blackpool na západe Anglicka. Nad vežu priletel aj vrtuľník hasičov, jeho posádka ale konštatovala, že na veži nehorí, ale vo svetle sa pri pohľade zvonku blýskala sýto oranžová dekoračná sieťovina.

Noha a nahnitý zemiak

V januári 2021 muž na prechádzke so psom v bahnitom teréne objavil niečo, čo podľa neho vyzeralo ako ľudská noha trčiaca z bahna. Privolaný forenzný tím zistil, že to bola len podozrivo vyzerajúci nahnitý zemiak, vedľa ktorej rástla huba. Polícia napriek tomu volajúcemu poďakovala za bdelosť.

Hodina jogy alebo masová vražda

Majitelia psov na prechádzke v St. Leonards-on-Sea zalarmovali políciu aj vlani v septembri, keď z ulice videli temnú kaviareň, kde na zemi ležali ľudia, ktorí sa nehýbali. Okolo horeli sviečky a medzi telami prechádzala jediná osoba. To, čo na prvý pohľad vyzeralo ako hromadná rituálna vražda, bola v skutočnosti hodina jogy.

Tiger Tony v záhrade

Obyvatelia predmestia Manchestru boli pred dvoma rokmi presvedčení, že niekde v okolí musel utiecť tiger a teraz sa vyhrieva na záhrade ich suseda. Polícia zviera obkľúčila, pomenovala ho Tony a verejnosť uistila, že to bola plyšová hračka.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok