Na juhu Slovenska vyrastie hala za deväť miliónov eur. Investor sľubuje stovky pracovných miest

ta3/TASR
7.2.2024 12:20

V priemyselnom parku v obci Malý Krtíš by mohla pribudnúť nová výrobno-skladová hala. Odhadované náklady na jej výstavbu predstavujú deväť miliónov eur, prácu by tu mohlo nájsť 240 zamestnancov. Vyplýva to zo zámeru spoločnosti Rede-Project, ktorý bol predložený na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA).

Tehly
Profimedia

Novú trojpodlažnú halu v Malom Krtíši chce investor umiestniť do už existujúceho priemyselného parku v južnej časti obce.

Sklad s vlastnou elektrárňou

"Halu bude možné využívať na skladovanie hotových výrobkov a ich následnú expedíciu, ale aj na montážne práce a kompletizáciu výrobkov," uvádza sa v zámere. Spoločnosť Rede-Project zaoberajúca sa projektovaním priemyselných stavieb v rámci zámeru vystupuje ako investor, užívateľom haly by bol budúci nájomca.

Výrobno-skladová hala by mala byť pristavaná k už existujúcej skladovej hale v tunajšom priemyselnom parku, stavba by mala tvar písmena L.

Investor priblížil, že súčasťou haly má byť aj fotovoltická elektráreň s výkonom do 1,5 megawattu.

Stovky nových pracovných miest

Celková plocha riešeného územia v rámci projektu predstavuje približne 30 500 štvorcových metrov, podlahová plocha haly s administratívnymi vstavkami má presiahnuť 16 000 štvorcových metrov. Investor počíta aj s vybudovaním vyše 150 parkovacích miest či revitalizáciou bezprostredného okolia haly.

"Výsadby navrhované v rámci sadových úprav slúžia ako izolačná zeleň, najmä z dôvodu zníženia hluku, prašnosti a prúdenia vetra," vysvetľuje zámer.

Celkové predpokladané náklady na výstavbu novej výrobno-skladovej haly predstavujú deväť miliónov eur. Vzniknúť by tu malo 240 pracovných miest, z toho 22 administratívnych pozícií. So stavebnými prácami by chcel investor začať v prvej polovici tohto roka, trvanie výstavby odhaduje na jeden rok.

Máš dobrý tip na reportáž?

Stiahni appku a pošli video zaujimavých udalostí z tvojho regiónu.

Zistiť viac
zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok